Zlatý okruh Srí Lankou

LKSrí Lanka -

Lokalita:
Strava: Polpenzia
Spôsob dopravy: Letecká

Cena za osobu: od 890,00 €

Perla Indického oceánu - Tajomná Srí Lanka
Sloní sirotinec, posvätná Dambulla so sochami Budhu, pevnosť v oblakoch Sigiriya, jazda na slonovi, kráľovský palác, nádherné vodopády a čajové plantáže, dobrodružné jeep safari, pozorovanie delfínov a veľrýb a mnoho ďaľšieho...

Popis

15.10. - 25.10. 2016 - vypredané                  Coco Royal Beach
18.11. - 28.11. 2016 - vypredané                   Haridra Resort & Spa
8.4. - 18.4. 2017 - vypredané                        Coco Royal Beach
4.4. - 14.4. 2017 -
vypredané                       Coco Royal Beach
14.10. - 24.10. 2017 - vypredané                  Coco Royal Beach
17.4. - 27.4. 2018 - vypredané                       Coco Royal Beach
17.4. - 27.4. 2018 - vypredané                       Coco Royal Beach
16.10. - 26.10.2018 - vypredané                    Coco Royal Beach

 

1.deň     
Odlet z Bratislavy v poobedňajších hodinách   

2. deň
Prílet do Colombo v skorých ranných hodinách, následne presun do Pinnawala, kde návštívime Sloní sirotinec, v ktorom budete k týmto majestátnym zvieratám bližšie, ako kedykoľvek pred tým. Neodmysliteľne patrí k tomuto miestu kúpanie slonov v rieke, či kŕmenie malých sloníčat mliekom. Následne sa vyberieme na posvätné miesto Dambulla (UNESCO), kde sa nachádza 5 skalných jaskynných chrámov pokrytých maľbami budhistických mníchov (najväčšia plocha s maľbami na svete) a viac ako 130 sôch Buddhu. Medzi najväčšie skvosty ale patrí 14 metrová socha Buddhu vytesaná do skaly.  Vo večerných hodinách ubytovanie, večera a nocľah.


3. deň   
Raňajky, odjazd na legendami opradenú skalnú pevnosť Sigiriya (UNESCO) z 5.stor. nazývanú aj „pevnosť v oblakoch“ , z ktorej sa nám naskytne dych vyrážajúci  výhľad na okolitú prírodu, vodné nádrže a záhrady. Taktiež si budete môcť vyskúšať jazdu na slonovi, v neďalekom Habarana, čo by nemalo pri návšteve Srí Lanky chýbať.
Popoludní navštívime stredoveké kráľovstvo Polonnaruwa (UNESCO), kde si prezrieme ruiny Kráľovského paláca, chrámov, lotosové kúpele a svetoznámy komplex 4 sôch Buddhu vytesaných priamo do skaly. Ubytovanie, večera a nocľah.

4. deň   
Po raňajkách návšteva záhrad s korením v Matale, kde môžete vychutnávať rozmanité vône korenín, či škorice. Taktiež vás miestny obchodníci zasvätia do tajov bilín a ajurvédskych liečiv. Následne absolvujeme prehliadku niekdajšieho hlavného mesta sinhálskeho kráľovstva Kandy, ktoré je príkladom vplyvu budhizmu na Srí Lanke. Ešte stále sa tu dodržiavajú budhistické tradície a nájdeme tu množstvo kláštorov a svätýň. Počas prehliadky okrem iného navštívime aj Chrám Dalaga Maligawa, v ktorom je uložená relikvia  Budhovho zubu (UNESCO), ktorý ukrýva jednu z najposvätnejších relikvií, tzv. Budhov zub. Ubytovanie, Večera a nocľah.

5. deň 
Raňajky, v ranných hodinách návšteva Kráľovskej botanickej záhrady (Peradeniya) s rozlohou 147 akrov, ktorá vznikla v 14. storočí ako záhrada kráľov v Kandy. Nachádza sa tu viac ak 5 000 druhov rastlín, medzi ktoré patria rôzne druhy exotických stromov, kvetov, dom orchideí, palmový chodník, či obrovské kokosy. Následne sa presunieme do Nuwara Eliya, známej aj ako „malé Anglicko“ pretože je to najchladnejšie miesto na ostrove. Naskytne sa nám pohľad na nádherné kulisy hôr, vodopády a údolia s čajovými plantážami. Samozrejmosťou je možnosť zakúpenia originálneho cejlónskeho čaju. Ubytovanie večera a nocľah.

6. Deň  
Raňajky, odchod do oblasti Tissamaharama smerom do druhého najväčšieho národného parku na Srí Lanke - park Yala. Cestou navštívime nádherné  údolie Ella s jedinečnou panorámou a nádherným divokým vodopádom Rawana Ella.
Po príchode do národného parku  parku Yala prestúpime do jeepov a vydáme sa na dobrodružné jeep safari pozorovať divoké šelmy v ich prirodzenom prostredí. V parku s rozlohou viac ako 950 km2 budete môcť sledovať divoko žijúce indické slony, leopardy, krokodíly, byvoly a mnohé iné divoké zvieratá a vzácne druhy vtáctva. Yala je park s najväčšou hustotou leopardou na svete. Ubytovanie, Večera a nocľah.

7. deň  
Raňajky formou balíčku, skorý ranný odchod na plavbu loďami za jedinečným pozorovaním delfínov a  veľrýb. Mirissa je jedno z mála miest, kde môžete vzhliadnuť kolóniu vráskavca modrého, jedného z najväčších a najdlhších živočíchov na svete. Počas natáčania filmu „Obri oceánu“ tu vedci počas jedného dňa zaznamenali až 30 jedincov tohto druhu. Následne sa vyberieme do prístavného mesta Galle (UNESCO), kde sa prelína klasická holandská koloniálna architektúra s tunajším tropickým ázijským prostredím. Perlou Galle je opevnenie zo 17. stor. s rozlohou 36 hektárov, ktorá je obklopená oceánom. Putovanie popri starobylých múroch a uliciach odkrýva jedno architektonické prekvapenie za druhým naprieč storočiami.  V poobedňajších hodinách ukončíme našu poznávaciu časť zájazdu a presunieme sa do plážového hotela Coco Royal Beach ***+v Kalutara, kde si môžete vychutnávať oddych na pláži pri mori. Ubytovanie, večera a nocľah.

8. Deň 
Oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach ***+ s polpenziou

9. deň 
Oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach ***+ s polpenziou

10. deň 
Oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach ***+ s polpenziou
v nočných hodinách transfer na letisko

11. deň
odlet z letiska Colombo,  prílet do Bratislavy v poobedňajších hodinách


* zmena programu vyrhadená


Cena zahŕňa:
- letecká doprava z Bratislavy
- príručná batožina do 7 kg
- batožina do podpalubia do 20 kg
- 8x hotelové ubytovanie (***/****)
- stravovanie formou Polpenzie
- transfer letisko – hotel - letisko
- klimatizovaná autokarová doprava počas zájazdu
- miestny, česky hovoriaci sprievodca CK
- prehliadka podľa programu bez vstupov

Cena nezahŕňa:
- servisné poplatky – 350 Eur (povinné)
- cestovné víza – 35 Eur (povinné)
- vstupné sa platí na mieste (počas celého programu cca. 165 Eur)
- možnosť príplatku za All Inclusive (dobrovoľné)
- komplexné cestovné poistenie (dobrovoľné)
 

Kurz: 1 EUR = 157,25 LKDR

Ostatné:
Ceny stravy v hotelovej reštaurácii Royal Beach Resort sa pohybujú v podobnej alebo nižšej cenovej hladine ako na Slovensku (viď. menu reštaurácie). V prípade záujmu možnosť All Inclusive za príplatok.

Pre pohodlie klientov je počet skupiny obmedzený na max. 20 miest na jeden termín. 

Ubytovanie - Coco Royal Beach ***+   http://www.royaltravel.sk/tour/default/5004  


Nástupné miesta: Bratislava, Praha

 

Cena pobytu platí pri obsadení izby minimálne dvoma osobami.

Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný pas, ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu.
Na zájazd sú potrebné víza, ktoré zabezpečuje CK. Pre splnenie vízovej povinnosti nesmie cestujúci navštíviť Srí Lanku za posledných 12 mesiacov. Inú, ako Slovenskú štátnu príslušnosť alebo národnosť je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu. 

Lokalita

Srí Lanka

Perla Indického oceánu právom označovanú za jednu z najkrajších krajín sveta. Tunajšia fauna, flóra a kultúra dych vyrážajúca kultúra si prívlastok "naj" určite zaslúžia. Len málo miest na svete mať toľko pamiatok a miest zapísaných v svetovom dedičstve UNESCO (osem) na tak malom priestore. Na ostrove sa nachádza viacero národných parkov v ktorých možno pozorovať slony, leopardky, vodné byvoly, medvede, krokodíly, opice či vzácne druhy vtáctva. Ostrov je pretkaný dažďovými pralesmi, kopcami s čajovými plantážami a oslnivo bielymi piesočnatými plážami. Máte tiež možnosť kvalitného potápania či surfingu. Okrem poznávania sa môžete nechať pohltiť aj meditáciou v 2000 rokov starom chráme, či tunajšími kultúrnymi zvykmi vyznávajúcimi mier a šťastie. 

Hlavné mesto Kolombo, majoritné náboženstvo budhizmus. Úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina, v letoviskách sa dorozumiete anglicky.
Časový posun: letný čas + 3,5 hod., zimný čas + 4,5 hod.

Mapa lokality

Srí Lanka,

Zájazdy na kľúč

Ušijeme Vám zájazd na mieru podľa Vaších predstáv

Renomovaní partneri

Spolupracujeme s overenými a renomovanými partnermi

100% overené

Všetky zariadenia overené našimi delegátmi

24/7 servis

Non-stop klientsky servis v zahraničí pre zákazníkov RoyalTravel