Potulky stredovekom - Český raj

CZČesko -

Lokalita:
Strava: Raňajky
Spôsob dopravy: Autobusová

Cena za osobu: od 129,00 €

Zažite 3 skvelé dni, počas ktorých ochutnáte stredovekú atmosféru plnú hradov, rytierskych súbojov a rozprávkových bytostí, večerná zábava v stredovekej krčme, divoké safari medzi voľne žijúcimi africkými zvieratami..

Popis

Vydajte sa s nami do čarovného rozprávkového príbehu. Zažijete 3 skvelé dni, počas ktorých ochutnáte stredovekú atmosféru plnú hradov, rytierskych súbojov a rozprávkových bytostí. Na dospelých čaká večerná zábava v stredovekej sedliackej krčme plnej tanečníc, zbojníkov či fakírov. Expedícia povedie cez nádhernú prírodu Českého raja.  Záverečnú esenciu zájazdu dodá divoké safari medzi voľne žijúcimi africkými zvieratami. Vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Čarovný rozprávkový príbeh nie je klasický zájazd, ktorého cieľom sú iba krásne fotografie. Naopak, chvíle radosti, údivu, smiechu, ale aj strachu sú esenciou celej expedície, ktorá Vám priblíži obdobie stredoveku zábavnou formou. Jedinečný program za jedinečnú cenu ! 


Program zájazdu:

1. deň
V ranných hodinách (6:30 hod.) odjazd z Bratislavy na safari Zoo Dvur Králové, kde sa nachádza najväčší počet afrických zvierat v Európe. Celodenný program zahŕňa jedinečnú možnosť absolvovať safari priamo medzi voľne žijúcimi zvieratami. Prehliadka pavilónov so slonmi, hrochmi, opicami a iné. Vďaka expozícii dinosaurov známeho autora Zdenka Buriana budete cestovať časom do praveku. V podvečerných hodinách odjazd na ubytovanie, nocľah. 

2. deň
raňajky, odjazd na Dračie slávnosti, tých menších dobrý čarodej naučí lietať na metle,  templársky rytieri zasa narábať s mečom a lukom.Na rozprávkovom hrade sa ukrýva viac ako 30 druhov ohnivých, lesných, či vodných drakov a dráčikov. Počas celého dňa program - nefalšované súboje templárskych rytierov, vystúpenia s princeznou a drakmi a tí starší ochutnajú lahodnú Starohradskú medovinu, či iné pochutiny. V podvečerných hodinách odjazd do Stredoveká krčma, kde sa razom ocitnete v stredoveku. Hlučná obsluha, stredoveké piesne, opekanie mäsa na otvorenom ohni, či jedlá ktoré inde neochutnáte, ale aj zážitky ktoré inde nezažijete... Rázom ste obklopený tanečnicami, fakírmi, šermiarmi ale aj stredovekými žobrákmi... Stredoveká inkvizícia tu nie je ničím výnimočným. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie, nocľah. 

3. deň
raňajky, odjazd na čarovný hrad Kost, ktorý je známy z množstva filmov a rozprávok. Navštívite hrad opradený rúškom tajomstva, tí starší po boku kata zasa spoznajú praktiky stredovekej mučiarne a inkvizícií čarodejníc. Pre neposlušných je pripravená španielska botička a pranier. V obedňajších hodinách odjazd z Českej republiky, príjazd na Slovensko v poobedňajších hodinách (cca. 18:00 hod.).
 

V cene je zahrnuté:
- klimatizovaná autobusová doprava Royal Bus 
- 3 x hotelové ubytovanie
- 3 x bufetové raňajky
- profesionálny sprievodca CK
- prehliadky podľa programu bez vstupov
- batožina do 25 kg

V cene nie je zahrnuté:
- komplexné cestovné poistenie (nepovinné)
- prípadné vstupy do múzeí a pamiatok (nepovinné)


 

Popis:

ZOO Dvůr Králové – objavte krásy Afriky
Zoo Dvůr Králové patrí k najznámejším a najkrajším zoologickým záhradám v Čechách. Nachádza sa tu najväčší počet afrických zvierat v Európe. Naskytne sa Vám jedinečná možnosť absolvovať trasu afrického safari rôznorodým terénom s takmer 2,5 tisíc živočíchov pohodlným safari busom. Vzhliadnite stáda voľne žijúcich zvierat alebo pavilóny so slonmi, hrochmi, opicami, či divokými šelmami s neodmysliteľným kráľom zvierat – levom africkým. Vďaka expozícii dinosaurov známeho autora Zdenka Buriana budete cestovať časom do praveku. Možnosť absolvovať Safari bus (20 min.) alebo Africa trucks (50 min.)

Rozprávkový hrad –
Navštívime Dračie slávnosti, kde sa vydáme sa po stopách čarodejníc a drakov. Tých menších dobrý čarodej naučí lietať na metle,  templársky rytieri zasa narábať s mečom a lukom.Na rozprávkovom hrade sa ukrýva viac ako 30 druhov ohnivých, lesných, či vodných drakov a dráčikov. Dračí kráľ nám okrem iného prezradí, prečo majú draci najradšej k obedu princezné. Počas celého dňa je pripravený hradný program - nefalšované súboje templárskych rytierov, vystúpenia s princeznou a drakmi a tí starší ochutnajú lahodnú Starohradskú medovinu, či iné pochutiny.

Stredoveká krčma - 
Prekročením prahu krčmy sa razom ocitnete v stredoveku. Hlučná obsluha, stredoveké piesne, opekanie mäsa na otvorenom ohni, či jedlá ktoré inde neochutnáte, ale aj zážitky ktoré inde nezažijete... Rázom ste obklopený tanečnicami, fakírmi, šermiarmi ale aj stredovekými žobrákmi... Stredoveká inkvizícia tu nie je ničím výnimočným. 

Gotický hrad Kost -  
Po boku princeznej Karolínky navštívite hrad opradený rúškom tajomstva, tí starší po boku kata zasa spoznajú praktiky stredovekej mučiarne a inkvizícií čarodejníc. Pre neposlušných je pripravená španielska botička a pranier J
Hrad je známy aj z natáčania množstva rozprávok, ako napr. S čerty nejsou žerty, Ztracený princ, Kouzla králů  ale aj strašidelného hororu Hannibal/Zrodenie.
Program na hrade:
Z „rozprávky do rozprávky“
Pre najmenších máme pripravenú prehliadku hradu s princeznou Karolínkou, ktorá uvedie deti do tajov povestí a rozprávok z hradu Kost. K prehliadke po boku princeznej patrí aj malá súťaž pre deti, ktorej výherca bude odmenený.
Na dospelých návštevníkov čaká  „Stredoveká mučiareň“
Počas prehliadky sa oboznámime s temnými praktikami stredoveku, ako sú napríklad klietka na čarodejnice, proces inkvizície, či jedinú fungujúcu gilotínu v Čechách. Tí najneposlušnejší z Vás môžu okúsiť na vlastnej koži španielsku botičku alebo pranier.

 

 

Mapa lokality

Česko,

Zájazdy na kľúč

Ušijeme Vám zájazd na mieru podľa Vaších predstáv

Renomovaní partneri

Spolupracujeme s overenými a renomovanými partnermi

100% overené

Všetky zariadenia overené našimi delegátmi

24/7 servis

Non-stop klientsky servis v zahraničí pre zákazníkov RoyalTravel