Rím s kúpaním - 5 dní letecky z Bratislavy

ITTaliansko - Rím

Lokalita: Rím
Strava: Raňajky
Spôsob dopravy: Letecká

Cena za osobu: od 270,00 €

Najznámejšie pamiatky a kúpanie v mori! 

Popis

23.7. - 27.7. 2018 - vypredané


Program zájazdu:
1. deň:
Odlet z Bratislavy v ranných hodinách, prílet do Ríma, autokarový transfer na hotel, odloženie batožiny. Presun do centra a návšteva dominánt „večného mesta“ - romantická fontána di Trevi, Španielske námestie so známymi španielskymi schodmi s možnosťou nákupov na Piazza di Spagna, či Via Condotti, Piazza del Popolo s egyptským obeliskom, Piazza Navona, Pantheon. Vo večerných hodinách návrat na hotel, ubytovanie a nocľah.
 

2. deň:
Raňajky, presun do centra, prehliadka veľkolepých pamiatok starobylého Ríma: návšteva Baziliky sv. Jána v Lateráne, ktorá patrí medzi najzaujímavejšie stavby Ríma a je najdôležitejším chrámom katolíkov. Vo večerných hodinách návrat na hotel. Pokračovanie v prehliadke: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum, či rímske kostoly plné umenia a prekvapení. Obdivujte diela umelcov ako Raffaela, Michelangela či Caravaggia v uliciach starobylého Ríma, ktorý je múzeum sám o sebe. Vo večerných hodinách návrat na hotel.

3. deň:
Raňajky, návšteva Vatikánu, prehliadku najznámejších kresťanských pamiatok - Námestie sv. Petra s Bazilikou s hrobkami pápežov a možnosťou vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa naskytá jedinečný výhľad na Rím. Návšteva Vatikánskych múzeí (individuálna návšteva) so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou s prekrásnymi renesančnými freskami Michelangela, Raphaela a Botticelliho. V poobedňajších hodinách návšteva Anjelskeho hradu (Castel Sant’Angelo), ktorý kedysi slúžil ako pápežská rezidencia. V podvečerných hodinách návrat na hotel.

4. deň:
Raňajky, návšteva Bazilika Santa Maria Maggiore, ktorá bola od ranného stredoveku vyhľadávaným cieľom pútnikov. Jej veľký význam sa vyznačuje aj tým, že pri hlavnom oltári smie omšu vykonávať len pápež. Po prehliadke je možnosť stráviť pekné popoludnie kúpaním na plážach v Antickej Ostii. V podvečerných hodinách návrat na hotel.

5. deň:
Raňajky, autokarový transfer na letisko, odlet z Ríma.


Ubytovanie
Hotel Villa Giulia *** ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie. Nachádza sa 5 minút chôdze od stanice rýchlovlaku, ktorým sa pohodlne prepravíte do centra Ríma za 20 minút. Izby sú klimatizované s vlastnou kúpeľňou a toaletou. Raňajky formou bufetu.


Cena zahŕňa:

• letenka Bratislava - Rím - Bratislava
• 1 x príručná batožina do 10 kg
• 1 x príručná batožina do 5 kg
• rezervácia sedadiel v lietadle vedľa seba (podľa možností)
• 4 x hotelové ubytovanie v hoteli Villa Giullia *** 
• 4 x kontinentálne raňajky
• pobytová taxa v cene
• transfer letisko - hotel letisko
• prehliadka Ríma so sprievodcom CK
• prehliadky podľa programu bez vstupov
• zákonné poistenie v znení zákona č. 281/2001 Z. z.


V cene nie je zahrnuté:
• servisné príplatky 150 € (povinný príplatok v CK)
• doprava miestnou dopravou v Ríme cca 22 € / pobyt
• komlexné cestovné poistenie (nepovinné)
• batožina do podpalubia 20 kg (nepovinné)
• vstupné do pamiatok

 

 

Predbežné letové časy: 9.10 - 10.50 hod./11.30 - 13.15 hod.
 

Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný doklad (cestovný pas alebo občiansky preukaz), ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu.
Inú, ako Slovenskú štátnu príslušnosť alebo národnosť je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu. 

Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný doklad (cestovný pas alebo občiansky preukaz), ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu. Inú, ako Slovenskú štátnu príslušnosť alebo národnosť je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu. Letecká doprava je prevádzkovaná na pravidelnej linke spoločnosti Ryanair Ltd. Letenky sú kupované na meno cestujúceho uvedeného v zmluve o zájazde. Dodatočná zmena cestujúceho je za poplatokCK si vyhradzuje právo zmeny miesta odletu a odletového času v prípade zásahu vyššej moci podľa nariadenia (ES) č. 261/2004. 

Mapa lokality

Taliansko, Rím

Zájazdy na kľúč

Ušijeme Vám zájazd na mieru podľa Vaších predstáv

Renomovaní partneri

Spolupracujeme s overenými a renomovanými partnermi

100% overené

Všetky zariadenia overené našimi delegátmi

24/7 servis

Non-stop klientsky servis v zahraničí pre zákazníkov RoyalTravel