Adventný Rím, Vatikán, Tivoli na 6 dní z Bratislavy

Rím, Vatikán, Tivoli - poznávací zájazd letecky. 6 - dňový leteký zájazd do starobylého Ríma s ubytovaním v 3* hotely s raňajkami v centre Ríma a profesionálnym sprievodcom CK. Zabezpečujeme prednostné vstupy so slovenským výkladom do svetových pamiatok ! Možnosť zabezpečiť vstup na generálnu audienciu Pápeža ! Návšteva víl v Tivoli. UVÁDZAME KONEČNÉ CENY ZÁJAZDOV.

Program zájazdu

 • Deň 1: odlet z Bratislavy - najznámejšie námestia Ríma

  Odlet z Bratislavy v ranných hodinách, po prílete, transfer súkromným autobusom do hotela, odloženie batožiny. Presun miestnou dopravou do centra Ríma a návšteva najznámejších námestí s ich dominantami. Navštívite romantickú fontánu di Trevi, Španielske námestie so známymi španielskymi schodmi s možnosťou nákupov na Piazza di Spagna, Via Condotti, Piazza del Popolo s egyptským obeliskom, Piazza Navona, či Pantheon. Vo večerných hodinách návrat miestnou dopravou do hotela.

 • Deň 2: prehliadka anitckého Ríma

  Raňajky, presun miestnou dopravou do centra, prehliadka veľkolepých dominánt starobylého Ríma -  Koloseum a Forum Romanum (prednostný vstup so slovenským výkladom), Kapitol, Benátske námestie s pamätníkom Viktora Emanuela II., Trajánovo fórum, či rímske kostoly plné umenia a prekvapení. Obdivujte diela umelcov ako Raffaela, Michelangela či Caravaggia v uliciach starobylého Ríma, ktorý je múzeum sám o sebe. V prípade možnosti zabezpečenie vstupu na generálnu audienciu Pápeža. Vo večerných hodinách návrat miestnou dopravou do hotela.

 • Deň 3: prehliadka sakrálnych pamiatok Ríma

  Raňajky, presun miestnou dopravou do Vatikánu. Prehliadka najznámejších kresťanských pamiatok - Námestie sv. Petra s Bazilikou s hrobkami pápežov a možnosťou vystúpiť na kupolu Baziliky, odkiaľ sa naskytá jedinečný výhľad na Rím. Návšteva Vatikánskych múzeí (prednostný vstup so slovenským výkladom),  so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou s prekrásnymi renesančnými freskami Michelangela, Raphaela a Botticelliho. V poobedňajších hodinách návšteva Anjelskeho hradu (Castel Sant’Angelo), ktorý kedysi slúžil ako pápežská rezidencia. V podvečerných hodinách návrat miestnou dopravou do hotela.

 • Deň 4: prehliadka sakrálnych pamiatok Ríma

  Raňajky, presun miestnou dopravou do centra a pokračovanie v návšteve sakrálnych pamiatok - Bazilika Santa Maria Maggiore, ktorá bola od ranného stredoveku vyhľadávaným cieľom pútnikov. Jej veľký význam sa vyznačuje aj tým, že pri hlavnom oltári smie omšu vykonávať len pápež. Následne návšteva Baziliky sv. Jána v Lateráne, ktorá patrí medzi najzaujímavejšie stavby Ríma a je najdôležitejším chrámom katolíkov. V poobeďňajších hodinách možnosť nákupov na Piazza di Spagna, či Via Condotti. Vo večerných hodinách návrat do hotela. 

 • Deň 5: komplex víl v Tivoli: Hadriánová - Villa Villa d'Este - Villa Gregoriana

  raňajky, presun miestnou dopravou na prehliadku komplexu víl v Tivoli. Navštívimd starobylú Hadriánovu Villu z 2. stor. n.l. Komplex sa rozprestiera medzi vodnými priekopami na 120 ha. Do dnešných dní tu prebieha archeologický výskum. Vila zahŕňa obytné budovy, kúpele, nymfey, pavilóny a záhrady, ktoré boli navzájom prepojené podzemnou sieťou ciest. Očarí nás bohatá architektonická a sochárska výzdoba a použitie mramoru. 
  Následne sa presunieme na prehliadku Villa d'Este, ktorá je jedným zo symbolov talianskej renesancie. Komplex so záhradami sa rozprestiera na 4 hektároch Vilu dal postaviť v 16.storočí kardinál Ippolito. Povieme si o dômyselnom riešení prívodu vody do komplexu. Navštívime palác d´Este s obradnou sieňou, fresky Apartmánu Noble, starobylé nymfeum. Tunajšie apartmány a sála krála Šalamúna nám priblížia niekdajší život cirkevných hodnostárov. 
  V prípade časových možností návšteva Villa Gregoriana , ktorá sa rozprestiera na úpätí starobylej mestskej akropoly. Komplex lesných parkov, vodopádov, jaskýň dal postaviť pápež Gregor XVI. v 19.stor. Na tomto unikátnom mieste sa spája ľudská práca s mimoriadnymi prírodnými krásami, vzácnym mramorom a pozostatkami starovekej vily Publius Manilus Vopisco. Villa Gregoriana je svetoznáma aj vďaka svojmu Veľkému vodopádu a jaskyni Neptún. V blízkosti sa nachádza Gregoriánsky most s nádherným výhľadom na údolie Aniene a na starovekú akropolu. Vo večerných hodinách návrat miestnou dopravou do hotela.

 • Deň 6: celodenný voľný program - odlet do Bratislavy

  raňajky, Prekvapenie v rámci programu od sprievodcu, voľný program na nákupy, transfer súkromným autobusom na letisko, odlet z Ríma do Bratislavy.

Ubytovanie

Hotel San Marco ***

HOTEL V BLÍZSKOTI HISTORICKÉHO CENTRA. Hotel v užšom centre mesta s viac ako 50 ročnou históriou sa nachádza v historickej budvove z 19.storočia a je vzdialený 2 km od fontány di Trevi. Hotel ponúka 24-hodinovú recepciu, free-wifi a bar. Klimatizované izby sú vybavené TV, minibarom, vlastnou kúpeľňou s toaletou. Rozšírené bufetové raňajky. Nachádza sa 10 minút jazdy metrom od historického centra Ríma. 

Doprava

letecká doprava
Predbežné letové časy:
 Bratislava - Rím 9:45 - 11:25 hod. / Rím - Bratislava 21:40 - 23:20 hod.
Trvanie letu: 1:40 hod.

Cena zahŕňa

 • letenka Bratislava - Rím - Bratislava
 • servisné a palivové poplatky
 • rezervácia sedadiel v lietadle pri sebe
 • check-in leteniek
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (42x20x35 cm) 
 • 1x príručná batožina do 10 kg (55x40x23cm)
 • 5 x ubytovanie v 3* hoteli v blízkosti zastávky metra
 • 5 x bufetové raňajky
 • súkromný transfer letisko - hotel - letisko
 • slovenský sprievodca CK
 • sprievodca je s vami počas celého zájazdu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • zákonné poistenie v znení zákona č. 170/2018 Z. z.

Cena nezahŕňa

 • doprava po Ríme cca 18 €/pobyt
 • pobytová taxa (platí sa na mieste)
 • prípadné vstupy do múzeí a pamiatok (nepovinné)

Orientačné ceny vstupov

Vatikánske múzeá: 38 €  ( prednostný vstup so slovenským výkladom priamo v múzeách ) 
Koloseum + Forum Romanum: 20 €  ( prednostný vstup so slovenským sprievodcom )
Bazilika sv. Petra vstup do kopuly: cca 9 €

Termíny a ceny
Konečná cena

Počet MJ Cena za osobu Cena spolu
720,00 € 559,00 1 118,00 €

Nepovinné príplatky

Počet MJ Cena za osobu Cena spolu
24,00 0,00 €
55,00 0,00 €

Variabilné príplatky

Počet MJ Cena za osobu Cena spolu
185,00 0,00 €

Nástup: Bratislava

Cena zájazdu: 0,00 €

Dôležité informácie

potrebný občiansky preukaz alebo cestovný pas platný min. 1 mesiac po príjazde. Pokyny k zájazdu sa zasielajú min. 7 dní pred odjazdom. Zmena programu, odletových miest a časov vyhradená.

Predzmluvné informácie

Pomoc a podpora

Zavolajte nám

0904 52 52 77

Napíšte nám

info@royaltravel.sk

Pondelok - Piatok 09:00 - 17:00

Podobné zájazdy

Najobľúbenejší zájazd
 • Viedeň | 5 dní
  Konečná cena 549,00
 • Poznávacie zájazdy

Copyright © 2022 Royal Travel. All Rights Reserved