Andalúzia a Gibraltar

Nekonečné olivové háje, zasnežené vrcholky hôr, priezračné Stredozemné more, oslnivo biele dedinky roztrúsené na vŕškoch, nádych maurskej minulosti, bary plné chuťoviek „tapas a scherry“ a na záver nespútaná španielska krv plná vášnivého flamenca a španielskej koridy.

Popis

Prinášame Vám jedinečnú možnosť spoznať krásy Andalúzie, ktorá návštevníka prekvapí divokou a nehostinnú scenériou, pričom skrýva i zelené údolia, nekonečné olivové háje, zasnežené vrcholky hôr, priezračné Stredozemné more, oslnivo biele dedinky roztrúsené na vŕškoch, nádych maurskej minulosti, jedinečné slávnosti a cirkevné procesie, bary plné chuťoviek „tapas a scherry“ a na záver nespútaná španielska krv plná vášnivého flamenca a španielskej koridy. To všetko Vás čaká na ceste za kultúrou, zvykmi a chuťami slnečnej Andalúzie.
 
Program zájazdu:
1.Deň:
Odlet z Bratislavy, v poobedňajších hodinách prílet na letisko v Malage. Po prílete transfer z letiska do hotela. Ubytovanie a uloženie batožiny. Popoludňajšie a večerné historické centrum mesta: Prehliadka Malagy, mesta voňajúceho vínom a rodiska slávneho španielskeho maliara Pabla Picassa. Počas prehliadky si prezrieme: katedrálu, biskupský palác, múzeum - Museo Pabla Picassa, pevnosť Alcazaba & Gibralfaro s pozostatkami rímskeho amfiteátra a iné. Nocľah.
 2.Deň:
Raňajky. Transfer do mesta Ronda, ktoré sa týči na okraji rokliny, ponad ktorú vedie most Puente Nuevo.  Prehliadka historického centra: Puente Nuevo - Nový most, Casa del Rey Moro - Dom maurského kráľa, renesančný palác - Palacio del Marqués de Selvatierra, baños Árabes - arabské kúpele, kostol Santa María La Mayor a záver nebude chýbať Plaza de Toros - dejisko býčích zápasov. Počas túlania sa mestom prejdeme tajuplnými uličkami, ktorých biela farba je neprehliadnuteľná. Na okamih akoby sa tu zastavil čas. Obloky sú plné kvetov medzi ktorými sa slnia mačky, na lavičkách pred domami posedávajú starenky, v bodegách je vidieť mužov s typickou „copou“ dobrého španielskeho vína, ochutnávajúc miestne „tapas“. Presun transferom do mesta Sevilla, ktorá je pre svoju krásu nazývaná „perlou Andalúzie“. Samotné centrum mesta pripomína mozaiku divadelných javísk. V centre mesta navštívime katedrálu La Giralda, kráľovský palác - Reál Alcázar, ktorý patrí k najstarším v Európe a dodnes ho využíva aj španielsky kráľ, veža - Torre del Oro, Plaza de Toros de la Maestranza  niekdajšie dejisko býčích zápasov a na záver preskúmame pôvabné uličky a námestia v štvrti Barrio de Santa Cruz, kde nazrieme do obchodíkov, ktoré sú plné rozmanitých suvenírov. Ubytovanie. Nocľah.
 3.Deň:
Raňajky. V ranných hodinách dokončenie prehliadky v Seville a následný transfer do
najjužnejšieho cípu Španielska - Gibraltár, ktorý kedysi Španieli predali Britom. Pre starých Grékov a Rimanov to bol jeden z Herkulových stĺpov, vyznačujúcich okraj vtedajšieho známeho sveta. Počas prehliadky navštívime niekoľko zaujímavých miest. Najväčšou atrakciou je lanovka, ktorou sa vyvezieme na vrchol gibraltárskej skaly do prírodnej rezervácie  v ktorej žije jediná voľne žijúcu kolónia opíc - Makaky v Európe. Počas prechádzky rezervácie navštívime Maurský hrad z 8. storočia, ktorý si dodnes zachoval svoj starobylý arabský šarm a  jaskyňu sv. Michala, ktorá slúžila počas 2. sv. vojny ako nemocnica. K zaujímavostiam patrí prehliadka „Gibraltarského ementálu“ - tak je totiž nazývaná Mons Calpe - Dutá hora, do ktorej boli počas Veľkého obliehania Gibraltaru (Great Siege) vyhĺbené viaceré tunely. V závere našej prehliadky pozrieme prieplav, ktorý oddeľuje dva kultúrne tak odlišné kontinenty ako je Európa a Afrika. Cestou naspäť do Malagy si vychutnáme najhonosnejšie európske letovisko kráľov a filmových hviezd mesto - Marbella. Následne presun na ubytovanie v okolí Malagy. Ubytovanie. Nocľah.
4.Deň:
Raňajky (formou balíčka). Transfer z hotela na letisko. Skorý ranný odlet na Slovensko.  

 

*Zmena programu vyhradená.

 

Cena zahŕňa:
• leteckú dopravu Bratislava - Malaga - Bratislava
• letiskové a palivové príplatky
• 1 x príručnú batožinu do 10 kg (55 x 40 x 20 cm)
• 1 x príručnú batožinu do 5 kg (35 x 20 x 20 cm)
• 3 x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s vlastnou kúpeľňou
• 3 x raňajky
• služby slovenského sprievodcu CK
• prehliadka podľa programu bez vstupov
• poistenie insolventnosti CK


V cene nie je zahrnuté:
• doplatok za autokarovú dopravu po Andalúzii 79 €
• prípadný príplatok za jednolôžkovú izbu (individuálne)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť zabezpečiť v CK)
• batožina do podpalubia 15 kg (individuálne)
• vstupy do pamiatok a pod. (individuálne)
 

Termíny a ceny

Je nám ľúto, ale momentálne nemáme v ponuke termín tohto zájazdu

Pomoc a podpora

Zavolajte nám

0904 52 52 77

Napíšte nám

info@royaltravel.sk

Pondelok - Piatok 09:00 - 17:00

Podobné zájazdy

  • Viedeň | 5 dní
    Konečná cena 549,00
  • Poznávacie zájazdy
Najobľúbenejší zájazd
  • Viedeň | 5 dní
    Konečná cena 549,00
  • Poznávacie zájazdy

Copyright © 2022 Royal Travel. All Rights Reserved