Škótsko - Po stopách legendy o Statočnom srdci

GBVeľká Británia - Edinburg

Lokalita: Edinburg
Strava: Raňajky
Spôsob dopravy: Letecká

Cena za osobu: od 387,00 €

Nenechajte si ujsť tú pravú škótsku atmosféru – tradičné gajdy a kilt, pravá škótska whisky a v neposlednom rade tajomstvom opradenú legendu o Williamovi Wallace zvanom Statočné srdce preslávenú rovnomenným filmom v hlavnej úlohe s Melom Gibsonom.  

PopisProgram:

1.deň
Prílet do Edinburghu v obedňajších hodinách (12.30 hod)., presun na ubytovanie. Prehliadku začneme prechádzkou po kráľovskej míli - Royal Mile, kde stretneme nejedného typického škóta hrajúceho na gajdy. Cestou  navštívime katedrálu st. Giles. Milovníci histórie a umenia majú možnosť zdarma navštíviť Škótsku národnú galériuŠkótske národné múzeum. Návrat na ubytovanie, nocľah.

2.deň
raňajky, autokarový transfer do nádherného historického mesta Stirling s najväčšou koncentráciou historických budov v Škótsku, ktoré je zároveň vstupnou bránou do Škótskej vysočiny. Navštívime veľkolepý hrad Stirling ležiaci vysoko nad mestom, kde po stáročia sídlili miestny panovníci. Následne si prezrieme tunajší klenot - Church of the Holy Rude, kde boli korunovaní škótsky panovníci. Taktiež navštívime National Wallace Monument – miesto ktoré vás dokonale vtiahne do príbehu o Statočnom srdci. Okrem iného tu vzhliadneme sieň hrdinov, či meč Williama Wallace. Z veže si tiež prezrieme historický most, kde sa odohrala prvá víťazná bitka o nezávislosť Škótska proti veľkej Anglickej prevahe, po ktorej bol William Wallace pasovaný za rytiera a ochrancu Škótska. Prehliadku Stirlingu zakončíme návštevou Cambuskennethského opátstva, kde bola podľa legendy tajne pochovaná aspoň časť tela sira Williama Wallace.

3.deň
raňajky, navštívite Edinburský hrad, ktorého vstupnú bránu chránia sochy škótskych hrdinov Roberta Brucea a Williama Wallace. Na hrade okrem iného uvidíte kameň osudu (Stone of Destiny), korunovačné klenoty, múzeum vojen, či edinburský žalár... V obedňajších hodinách presun k škótskemu parlamentu a Palácu Holyroodhouse, ktorého vznik sa spája s úlomkom z kríža, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. V poobedňajších hodinách návšteva Scott Monument – gotickej veže s takmer 300 schodmi, z ktorej sa naskytá jedinečný výhľad na mesto. Možnosť návštevy múzea ilúzií- Ilusion chamber, nákupy v obchodnom centre Waverley.


4.deň
raňajky, vydáte sa na prehliadku Rosslyn Chapel - stredovekej skvostnej kaplnky známej z románu Da Vinciho kód. Následne presun do edinburskej ZOO so svetovo presláveným predstavením tučniakov. V poobedňajších hodinách prehliadka Mary Kings Close - svet tajomných podzemných ulíc a tí čo sa radi boja si tiež prídu na svoje. Návšteva Scotch Whisky Experience, kde sa dozviete všetko o výrobe pravej škótskej whisky. Návrat na ubytovanie.


5.deň
raňajky, výstup na Calton Hill nazývanej aj ako „edinburská akropola“, s gréckou architektúrou a známymi pamätníkmi, hvezdárňou, či najkrajším výhľadom na Edinburg. V obedňajších hodinách navštívime kráľovskú jachtu Britannia, ktorá slúžila kráľovnej Alžbete II. Možnosť návštevy pamätného domu Johna Knoxa. Návrat na hotel, prevzatie batožiny, odlet vo večerných hodinách.

Cena zahŕňa:
- 4x ubytovanie v Ibis Hotel Edinburgh Park
- 4x bufetové raňajky
- letecká doprava Bratislava – Edinburgh – Bratislava
- 1x batožina do podpalubia do 10 kg (55x40x20 cm)
- 1x príručná batožina do 5 kg (35x20x20 cm)
- služby slovenského/českého sprievodcu CK
- prehliadka podľa programu bez vstupov
- poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:
- servisné poplatky a autokarová doprava na výlet Stirling 199 Eur (povinné)
-  komplexné cestovné poistenie (nepovinné)
- prípadné vstupy do múzeí a pamiatok (nepovinné)
- batožina do podpalubia do 20 kg  (nepovinné)
- doprava v Edinburgu (cestuje sa miestnou dopravou)


Predbežné letové časy:
BA - EDB 10:45 - 12:25 hod. / EDB - BA 19:55 - 23:35 hod.

Časový posun - 1 hod.

HLAVNÉ VÝHODY LETECKÉHO ZÁJAZDU DO ŠKÓTSKA S CK ROYAL TRAVEL:

• viete presne kedy priletíte a kedy z neho odletíte
• viete v ktorom hoteli budete ubytovaní
• viete presný program zájazdu
• profesionálny sprievodca CK
• niekoľko ročné skúsenosti v organizácii zájazdov
 

Cena pobytu platí pri obsadení izby minimálne dvoma osobami.

Upozornenie: Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný pas alebo občiansky preukaz platný najmenej 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu. Let je prevádzkovaný na pravidelnej linke spoločnosti Ryanair Ltd. Letenky sú kupované na meno cestujúceho. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená. Pokyny k zájazdom sa zasielajú min. 7 dní pred odjazdom na e-mail objednávateľa.

Predzmluvné informácie k zájazdu:
Kombinácia týchto ponúkaných služieb cestovného ruchu predstavuje zájazd podľa zákona č. 170/2018 Z. z. o zájazdoch, spojených službách cestovného ruchu, niektorých podmienkach podnikania v cestovnom ruchu a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 170/2018 Z. z.“).
Vzťahujú sa na Vás všetky práva vyplývajúce zo zákona č. 170/2018 Z. z., ktoré sa vzťahujú na zájazdy. Naša spoločnosť Royal Travel Group s.r.o., IČO: 50 516 493, Dunajská 4, 811 08 Bratislava (ďalej len „cestovná kancelária“) je plne zodpovedná za riadne poskytnutie zájazdu.
Okrem toho ako cestovná kancelária sme v súlade so zákonom chránení, ak ide o refundáciu Vašich platieb a ak je súčasťou zájazdu preprava, ak ide o zabezpečenie Vašej repatriácie, pre prípad, že sa dostaneme do úpadku. Ďalšie informácie o základných právach podľa zákona č. 170/2018 Z. z. nájdete na nasledujúcom odkaze https://www.royaltravel.sk/media/predzmluvne_informacie_Skotsko_5dni_4_10.pdf

15.10. - 19.10. 2017 - vypredané 
7.10. - 11.10. 2018 - vypredané 
6.10. - 10.10. 2019 - vypredané 

Termíny a ceny

Základná cena Počet MJ Katalógová cena Akciová cena Cena spolu
Cena za osobu Osoba 580,00 € 387,00 € 774,00 €
Povinné príplatky Počet MJ Katalógová cena Akciová cena Cena spolu
servisné poplatky Osoba 199,00 € 398,00 €
Nepovinné príplatky Počet MJ Katalógová cena Akciová cena Cena spolu
KCP Union (A1) Osoba 10,00 € 0,00 €
obsadenie zájazdu 1 osobou Osoba 165,00 € 0,00 €
batožina do podpalubia 20 kg Ks 55,00 € 0,00 €

Nástup: Bratislava

Cena zájazdu: 0,00 €

Mapa lokality

Veľká Británia, Edinburg

Podobné zájazdy

-41 % Odporúčame
Londýn, Stonehenge, Windsor Veľká Británia, London od 470,00 € od 279,00 €
-50 % Odporúčame
Paríž letecky na 5 dní z Bratislavy Francúzsko, Paríž od 520,00 € od 259,00 €
-38 % Odporúčame
Tajomná Sicília - letecky Taliansko, Sicília od 690,00 € od 429,00 €

Zájazdy na kľúč

Ušijeme Vám zájazd na mieru podľa Vaších predstáv

Renomovaní partneri

Spolupracujeme s overenými a renomovanými partnermi

100% overené

Všetky zariadenia overené našimi delegátmi

24/7 servis

Non-stop klientsky servis v zahraničí pre zákazníkov RoyalTravel