Sardínia a Korzika

ITTaliansko - Sardínia

Lokalita: Sardínia
Strava: Raňajky
Spôsob dopravy: Letecká
Pláž: 50 m

Cena za osobu: od 379,00 €

Objavte s nami „európsky Karibik“ - Sardíniu a divokú Korziku s kúpaním v azúrovo čistom mori. Starobylé mestá Castelsardo, Alghero, či Bonifacio ležiace na útesoch bielych skál, najväčšia podmorská jaskyňa Grotta di Nettuno, hviezde Porto Červo, slonia skala, nuragska osada, plavba ľoďou okolo súostrovia La Maddalena a Caprera a mnoho ďalšieho.
 

Popis

6.10.-10.10.2020 - voľné 

Teplota na Sardínii sa začiatkom októbra pohybuje okolo príjemných 27 ° C a teplota mora okolo 23° C vďaka čomu si na zájazde vychutnáte nielen poznávanie krás „európskeho Karibiku“ ale aj teplé počasie a kúpanie v azúrovo čistom mori. Ubytovanie len pár metrov od nádherných pláží.


Program zájazdu:

1.Deň: 
Odlet z Bratislavy na Sardíniu v obedňajších hodinách, . Autokarový transfer do malebného mestečka Castelsardo, ležiaceho v zálive Golfo dell' Asinara. Prehliadka historického centra: hrad Castello s vyhliadkou na malebný ostrov Asinara, kostol Santa Maria delle Grazie, katedrála Sant' Antonio Abate, múzeum tradičných remesiel a košikárstva. Cestou na ubytovanie sa zastavíme pri slonej skale, ktorá je jeden z klenotov západnej Sardínie. Poslednou zastávkou bude nuragská osada. Príjazd na hotel, ubytovanie a osobné voľno s možnosťou kúpania.

2.Deň: 
Raňajky, presun na trajekt a odjazd na celodenný výlet na jedinečný ostrov Korzika, do mesto Bonifacio, ktoré leží na vrchole žiarivo bielych útesov. Uličky starobylého mesta sa týčia vysoko na útesoch z ktorých je nádherný výhľad na južné pobrežie Korziky, severné pobrežie Sardínie a súostrovie La Maddalena. Počas prehliadky si okrem iného pozrieme námestie na ktorom sa kedysi konal rybí trh, obilné sýpky, katedrálu Santa Maria Maggiore z 12. storočia, strážnu vežu Torrione a po Aragonských schodoch, ktoré sú vtesané do krásnych bielych útesov zídeme až k hladine mora. Možnosť krátkej fakultatívnej plavby loďkou pod skalnatými útesmi, počas ktorej môžete obdivovať krásu skalnatých útesov, alebo sa okúpať. Osobné voľno. V podvečrených hodinách odjazd trajektom späť na Sardíniu. Presun na ubytovanie a nocľah.

3.Deň: 
Raňajky, autokarový transfer do prístavu v Palau na pol denný fakultatívny výlet loďou pozdĺž súostrovia La Maddalena.  Súostrovie siedmych ostrovov a ostrovčekov, ktoré boli vyhlásené za národný park, slúžili počas vojny ako dôležitý oporný bod chrániaci prieplav medzi Sardíniou a Korzikou. V poobedňajších hodinách autokarový transfer do slávneho dovolenkového strediska svetovej smotánky  Porto Cervo. V podvečerných hodinách autokarový transfer do Alghero, ubytovanie a voľný program s možnosťou kúpania.

4.Deň: 
raňajky, celodenná pešia prehliadka historického mesta Alghero. Prezrieme si staré mesto s mohutnou pevnosťou a spleťou úzkych uličiek, katedrálu Santa Maria, katalánsko-gotický kostol Chiesa di San Francesco s osembokou zvonicou, barokový kostol Chiesa di San Michele s kopulou zdobenou krásnou mnohofarebnou majolikou, v prípade záujmu môžete navštíviť akvárium Mare Nostrum a iné. Sardínia je preslávená výrobou vynikajúcich syra, vína či olivového oleja a preto budete mať dostatok času na ochutnávku miestnych dobrôt. Voľný program, možnosť kúpania.

5.Deň: 
Raňajky, autokarový transfer na mys Capo Caccia s Neptúnovou jaskyňou (Grotta di Nettuno)**, ktorá  je považovaná za najväčšiu podmorskú jaskyňu v Stredozemnom mori. Prehliadku začneme na vrchu Capo Caccia odkiaľ zídeme po„Kozích schodoch“ vytesaných priamo do útesu až k jaskyni, ktorá sa nachádza len 1 m nad hladinou mora. Po prehliadke autokarový transfer na letisko. V poobedňajších hodinách odlet do Bratislavy.

*zmena programu vyhradená
**v prípade nedostupnosti jaskyne z dôvodu vysokej hladiny vody sa prehliadka ruší

 

Ubytovanie:

Hotel Soleado ****
Plážový hotel sa nachádza  50 m  od krásnej pieskovej pláže Lido di San Giovanni. K dispozícii vonkajší bazén so slnečnou terasou. V hoteli sa nachádza 24-hodinová recepcia, , Bar, Wi-fi zdarma. Každé ráno sú k dispozícii pestré bufetové raňajky, v ponuke aj bezlepkové jedlá. Všetky moderne zariadené izby v hoteli  sú vybavené klimatizáciou a satelitnou TV. Niektoré izby ponúkajú výhľad na more. 

Hotel Canne al Vento ***
Tento obľúbený hotel leží 500 m od nádhernej širokej pieskovej pláže s priezračným azúrovým morom.  V hoteli sa nachádza , Bar s výbornou kávou, Wi-fi zdarma. Izby sú vybavené minibarom, LCD TV, sušičom vlasov, toaletnými potrebami a hotelovou kozmetikou. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s toaletou. Raňajky formou bufetu.


Cena zahŕňa:
- letenka Bratislava – Alghero -  Bratislava
- 1x príručná batožina do 5 kg (42x20x35 cm)
- 1x batožina do podpalubia 10 kg (55x40x20 cm)
- rezervácia sedadiel v lietadle vedľa seba
- 4x ubytovanie v  3* a 4* hoteloch v blízkosti pláže
- 4x bufetové raňajky
- služby slovenského sprievodcu CK
- prehliadka podľa programu bez vstupov
- poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:
-
servisný príplatok a autokarová doprava  180 € (povinný príplatok v CK)
- komplexné cestovné poistenie (nepovinné)
- pobytová taxa (platí sa na mieste)
- vstupné do pamiatok a na výlety

Orientačné ceny výletov a vstupov:
- spiatočný trajekt na Korziku  35 € 
- lodný výlet La Maddalena s obedom na lodi  40 €
- jaskyňa Grotta di Nettuno     13 € 

Orientačné letové časy:
tam 12:10 – 14:15 hod.
späť 14:40 – 16:40 hod.

 

Cena pobytu platí pri obsadení izby minimálne dvoma osobami.
Upozornenie: Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný pas alebo občiansky preukaz platný najmenej 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu. Let je prevádzkovaný na pravidelnej linke spoločnosti Ryanair Ltd. Letenky sú kupované na meno cestujúceho. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená. Pokyny k zájazdom sa zasielajú min. 7 dní pred odjazdom na e-mail objednávateľa.

Predzmluvné informácie k zájazdu:
Kombinácia týchto ponúkaných služieb cestovného ruchu predstavuje zájazd podľa zákona č. 170/2018 Z. z. o zájazdoch, spojených službách cestovného ruchu, niektorých podmienkach podnikania v cestovnom ruchu a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 170/2018 Z. z.“).
Vzťahujú sa na Vás všetky práva vyplývajúce zo zákona č. 170/2018 Z. z., ktoré sa vzťahujú na zájazdy. Naša spoločnosť Royal Travel Group s.r.o., IČO: 50 516 493, Dunajská 4, 811 08 Bratislava (ďalej len „cestovná kancelária“) je plne zodpovedná za riadne poskytnutie zájazdu.
Okrem toho ako cestovná kancelária sme v súlade so zákonom chránení, ak ide o refundáciu Vašich platieb a ak je súčasťou zájazdu preprava, ak ide o zabezpečenie Vašej repatriácie, pre prípad, že sa dostaneme do úpadku. Ďalšie informácie o základných právach podľa zákona č. 170/2018 Z. z. nájdete na nasledujúcom odkaze https://www.royaltravel.sk/media/predzmluvne_informacie_Sardinia_5dni.pdf

23.10. - 27.10. 2018 - vypredané
8.10.-12.10.2019 - 
vypredané

Termíny a ceny

Základná cena Počet MJ Katalógová cena Akciová cena Cena spolu
Cena za osobu Osoba 580,00 € 379,00 € 758,00 €
Povinné príplatky Počet MJ Katalógová cena Akciová cena Cena spolu
servisné poplatky Osoba 180,00 € 180,00 €
Nepovinné príplatky Počet MJ Katalógová cena Akciová cena Cena spolu
batožina do podpalubia 20 kg Ks 55,00 € 0,00 €
KCP Union (A1) Osoba 10,00 € 0,00 €
obsadenie zájazdu 1 osobou Osoba 99,00 € 0,00 €

Nástup: Bratislava

Cena zájazdu: 0,00 €

Mapa lokality

Taliansko, Sardínia

Podobné zájazdy

-48 % Odporúčame
Rím - letecky 5 dní z Bratislavy Taliansko, Rím od 500,00 € od 259,00 €
-38 % Odporúčame
Tajomná Sicília - letecky Taliansko, Sicília od 690,00 € od 429,00 €

Zájazdy na kľúč

Ušijeme Vám zájazd na mieru podľa Vaších predstáv

Renomovaní partneri

Spolupracujeme s overenými a renomovanými partnermi

100% overené

Všetky zariadenia overené našimi delegátmi

24/7 servis

Non-stop klientsky servis v zahraničí pre zákazníkov RoyalTravel