Benátky a Padova - letecky

ITTaliansko - Benátky

Lokalita: Benátky
Strava: Raňajky
Spôsob dopravy: Letecká

Cena za osobu: od 179,00 €

Navštívte jedno z najromantickejších miest sveta Benátky a malebnú Padovu. 

 

Popis


Program zájazdu:

1. deň
Stretnutie so sprievodcom v Bratislave, autokarový transfer na letisko Viedeň, odlet v doobedňajších hodinách do Benátok. Po prílete presun na hotel, ubytovanie. Popoludní výlet loďou na ostrovy Murano, Burano a Torcello. Ostrovy sú preslávené remeselnou výrobou a architektúrou a považujú sa za kolísku Benátok. Vzhliadnete prvú benátsku katedrálu, ručne vyrábané čipky Burano, sklársku výrobňu z 13 stor. , katedrálu Santa Maria Assunta zo 7 stor.,  malebné rybárske domčeky a iné. 

2. deň
raňajky, presun na prehliadku Benátok, spoznajte očarujúce mosty ponad vodné kanále, starobylé námestia, útulné kaviarničky a zmrzlinárne, spletité uličky a nádych noblesnej histórie a náboženskej moci mesta ležiaceho na vode.  Možnosť návštevy najstaršej kaviarne v Európe Florian, ktorú vraj navštívil aj sám Casanova, svetoznáme námestie Sv. Marka s Bazilikou, ktoré bolo symbolom obchodnej a náboženskej moci Benátok, most vzdychov, gotický kostol s prekrásnymi vitrážami - Giovanni E Paolo, kostol známeho architekta Pietra Lombarda - Chiesa Di Santa Maria Dei Miracoli , Gloriosa Dei Frari, ktorá ukrýva klenoty svetového umenia – maľby Tiziana a Giovanniho Belliniho a má vraj mistické liečivé účinky, taktiež Donatellovu sochu Jána Krstiteľa, či Dóžov Palác. Milovníci umenia môžu navštíviť niektoré z množstva múzeí a galérií, ktoré skrývajú diela svetoznámych umelcov Picasso, Salvator Dalí, či Marc Chagall. Možnosť romantickej plavby po vodnom kanále na gondole, či nákupy. Medzi najznámejší nákupný artikel patrí benátske sklo a  karnevalové masky. V podvečerných hodinách ávrat na hotel. 

3. deň
raňajky, presun rýchlovlakom (cca.15 min.) do jedného z najkrajších miest Európy - Padova. Mesto bolo založené obyvateľmi Tróje a je považované za najstaršie mesto severného Talianska. Prehliadka mesta, jedna z najstarších univerzít v Európe z 13. stor., Bazilika sv. Antona, ktorá je miestom posledného odpočinku sv. Antona, Kaplnka Scrovegni, v ktorej sa nachádzajú povestné fresk majstra Giotta y zo 14. storočia, socha Gattamelata od známeho sochára Donatella. Navštívime tiež druhé najväčšie námestie v Európe - Prato della Valle s rozlohou 90 000 m2. V podvečerných hodinách návrat na hotel. 

4. deň
raňajky, presun na letisko, odlet. Prílet do Viedne v poobedňajších hodinách, autokarový transfer do Bratislavy

Predbežné letové časy: 

 

V cene je zahrnuté:
- letenka Viedeň - Benátky - Viedeň 
- 1x príručná batožina do 10 kg (56x45x25 cm)
- 1 x príručná batožina do 2 kg (35x20x20 cm)   
- 3 x ubytovanie v 3* hoteli 
- 3 x bufetové raňajky
- slovenský sprievodca CK
- prehliadky podľa programu bez vstupov
- zákonné poistenie v znení zákona č. 281/2001 Z. z.
- trnasfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava

V cene nie je zahrnuté:
- servisné poplatky - 150 € (povinné)
- komplexné cestovné poistenie (nepovinné)
- prípadné vstupy do múzeí a pamiatok (nepovinné)
- miestna doprava v rámci zájazdu cca 20 EUR


Hlavné výhody zájazdu od CK – Royal Travel:
• viete akou leteckou spoločnosťou poletíte
• viete presne kedy do Paríža priletíte a kedy z neho odletíte
• viete v ktorom hoteli budete ubytovaní
• viete presný program zájazdu
• profesionálny sprievodca 
• niekoľko ročné skúsenosti v organizácii zájazdov
• Nonstop klientský servis CK (pre klientov v zahraničí)

 

Cena pobytu platí pri obsadení izby minimálne dvoma osobami.

Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný doklad (cestovný pas alebo občiansky preukaz), ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu. Inú, ako Slovenskú štátnu príslušnosť alebo národnosť je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu. Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný doklad (cestovný pas alebo občiansky preukaz), ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu. Inú, ako Slovenskú štátnu príslušnosť alebo národnosť je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu. Letecká doprava je prevádzkovaná na pravidelnej linke spoločnosti Ryanair Ltd. Letenky sú kupované na meno cestujúceho uvedeného v zmluve o zájazde. Dodatočná zmena cestujúceho je za poplatokCK si vyhradzuje právo zmeny miesta odletu a odletového času v prípade zásahu vyššej moci podľa nariadenia (ES) č. 261/2004. 

Lokalita

Benátky

Benátky sú hlavným mestom Benátska, ležiacim v močaristej a plytkej Benátskej lagúne, na severnom konci Jadranského mora.

Neodmysliteľnou súčasťou návštevy mesta sú prechádzky benátskymi uličkami, bohato posiatymi obchodíkmi, kaviarničkami a reštauráciami. Pre klimatické podmienky je najvhodnejším obdobím na návštevu Benátok jar, jeseň, alebo aj koniec zimy, kedy sa v tomto meste odohráva jeden z najstarších karnevalov na svete.
 

Mapa lokality

Taliansko, Benátky

Zájazdy na kľúč

Ušijeme Vám zájazd na mieru podľa Vaších predstáv

Renomovaní partneri

Spolupracujeme s overenými a renomovanými partnermi

100% overené

Všetky zariadenia overené našimi delegátmi

24/7 servis

Non-stop klientsky servis v zahraničí pre zákazníkov RoyalTravel