Tajomná Sicília

ITTaliansko - Sicília

Lokalita: Sicília
Strava: Raňajky
Spôsob dopravy: Letecká

Cena za osobu: 429,00 €

Objavte tajomnú Sicíliu, navštívite aktívnu sopku Etnu, prejdite sa uličkami historickej Catanie, navštívte najkrajšie talianske letovisko Taormina, či staroveké Syrakúzy so slovenským sprievodcom a odletom z Viedne. 

PopisProgram zájazdu:

1. deň
voliteľný transfer z Bratislavy na letisko Viedeň, odlet v doobedňajších hodinách na Sicíliu. Po prílete transfer do bájnych Syrakúz, ktoré boli celé stáročia vojenským, politickým a kultúrnym centrom starovekého sveta. Pôsobili tu osobnosti ako Platón, Archimedes, či Aischylos. Prezriete si pramenň nymfy Arethúzy, sladkovodný prameň kde rastú papyrusy, zvyšky Apollónovho chrámu zo 6.st. p.n.l. Navštivite archeologický areál s pozostatkami z rôznych období, napr. obetné miesto s oltárom Dia, grécke divadlo vytesané do skaly, Rímsky amfiteáter, Rímske kameňolomy,  legendárne „Dionýzovo ucho“, pohrebiská z helénskej a rímskej doby a mnoho ďalšieho. Prehliadku zakončíte pri monumentálnom chráme "Plačúcej matky božej", kde sa odohral jeden z novodobých zázrakov, počas ktorého soška Matky Božej ronila slzby niekoľko dní po sebe, vďaka čomu toto miesto navštevujú pútnici z celého sveta. Chrám vysvätil sám Ján Pavol II. V podvečerných hodinách transfer na hotel, ubytovanie, voľný program, nocľah. 

2. deň
raňajky, transfer na najmohutnejšiu činnú sopku v Európe - Etnu. Etna vďaka svojej aktivite neustále narastá a dnes sa týči úctihodných 3 330 m.n.m. Je to jedno z mála miest v Európe, kde máte možnosť dotknúť sa lávových kameňov, či ucítiť na vlastnej koži teplo lávy ukrývajúcej sa v hlbinách sopky. Na sopku sa vyveziete lanovkou a ďalej môžete v prípade záujmu pokračovať terénnym minibusom. V poobedňajších hodinách transfer do romantickej Taorminy, ktorá patrí k najstarším a najvyhľadávanejším miestam Sicílie. Prezriete si dominanty mestečka - antické divadlo, korzo Umberto a námeste 9 apríla nad ktorými sa týči stará pevnosť, kostol sv. Kataríny. Nebudú chýbať ani nádherné výhľady na Jónske more a Etnu.  

3. deň
raňajky, prehliadka mesta Catania, ktorá bola v obodbí Rímskej ríše najväčším mestom na Sicílii. Catania bola niekoľko krát zničená zemetrasením a zaliata lávou. Uvidíte preto veľké množstvo budóv postavených z čiernych blokov lávy, tehiel a mramoru. Určite neprehliadnete motív slona, ktorý sa často objavuje na budovách a fontánach, ktorý bol symbolom národného obrodenia. Prehliadka mesta - Piazza dell Duomo, dóm sv. Agáty, Fontana dell'Elefante, ktorá bola vytvorená z lávového kameňa, hrad Castello Ursino, zbytky amfiteátru, návšteva miestneho trhu možnosť nákupov, voľný program, v podvečerných hodinách návrat na hotel. 

4. deň
raňajky, v skorých ranných hodinách transfer na letisko, odlet do Viedne, voliteľný transfer do Bratislavy. 

*zmena programu vyhradená

Ubytovanie
Regina Margherita Hotel *** ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie, bar a reštauráciu. Nachádza sa v centre mesta 15 minút chôdze od najznámejších pamiatok.  Izby sú vybavené  vlastnou kúpeľňou a toaletou. Raňajky formou bufetu. 

Predbežné letové časy: 6:10-08:20 / 9:35-11:55 hod.

V cene je zahrnuté:
- letenka Viedeň - Catania - Viedeň
- sedenie vedľa seba v lietadle
- 1 x príručná batožina do 5 kg (40x20x25 cm)   
- 1x príručná batožina do 10 kg (55x40x20 cm)
- 3 x ubytovanie v 3* hoteli 
- 3 x bufetové raňajky
- transfer letisko - hotel - letisko
- transfery podľa programu
- prehliadka Sicílie so slovenským sprievodcom CK
- prehliadky podľa programu bez vstupov
- zákonné poistenie v zmysle 170/2018 Z.z.

V cene nie je zahrnuté:
- servisné poplatky - 170 € (povinné)
- komplexné cestovné poistenie (nepovinné)
- prípadné vstupy do múzeí a pamiatok (nepovinné)
- pobytová taxa

Hlavné výhody zájazdu od CK – Royal Travel:
• viete akou leteckou spoločnosťou poletíte
• viete presne kedy priletíte a kedy odletíte
• viete v ktorom hoteli budete ubytovaní
• viete presný program zájazdu
• profesionálny sprievodca 
• niekoľko ročné skúsenosti v organizácii zájazdov

Upozornenie: Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný pas alebo občiansky preukaz platný najmenej 3 mesiacov po príjazde zo zájazdu. Let je prevádzkovaný na pravidelnej linke spoločnosti Ryanair Ltd. Letenky sú kupované na meno cestujúceho. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená. 

Predzmluvné informácie k zájazdu:
Kombinácia týchto ponúkaných služieb cestovného ruchu predstavuje zájazd podľa zákona č. 170/2018 Z. z. o zájazdoch, spojených službách cestovného ruchu, niektorých podmienkach podnikania v cestovnom ruchu a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 170/2018 Z. z.“).
Vzťahujú sa na Vás všetky práva vyplývajúce zo zákona č. 170/2018 Z. z., ktoré sa vzťahujú na zájazdy. Naša spoločnosť Royal Travel Group s.r.o., IČO: 50 516 493, Dunajská 4, 811 08 Bratislava (ďalej len „cestovná kancelária“) je plne zodpovedná za riadne poskytnutie zájazdu.
Okrem toho ako cestovná kancelária sme v súlade so zákonom chránení, ak ide o refundáciu Vašich platieb a ak je súčasťou zájazdu preprava, ak ide o zabezpečenie Vašej repatriácie, pre prípad, že sa dostaneme do úpadku. Ďalšie informácie o základných právach podľa zákona č. 170/2018 Z. z. nájdete na nasledujúcom odkaze https://www.royaltravel.sk/media/predzmluvne_informacie_Sicilia_4dni_1.pdf

Lokalita

Sicília

Sicília je najväčší taliansky ostrov, ktorý preslávili nielen Cosa Nostra, či Krstný otec, ale hlavne úžasné exkurzie do histórie a kryštálovo čisté more. Objavte spolu s nami krásy západnej Sicílie, kde život ešte stále plynie pomaly.
Navštívte hlavnú metropolu Sicílie – Palermo, ktorú spoznáme nielen z jej noblesnej stránky, nádhernú Katedrálu v Monreale, starobylý grécky monument Segesta, soľné panvy pri Marsale, ako aj samotnú vínom preslávenú Marsalu. Prezrieme si tiež zrekonštruovaný vrak lode flotily Kartága, či Egadské ostrovy, kde zavítame do jaskyne s paleolitickými grafitmi pravekých ľudí z Doby ľadovej. Neopomenuteľnou súčasťou zájazdu je aj možnosť kúpania v tyrkysovo modrom mori.

Mapa lokality

Taliansko, Sicília

Zájazdy na kľúč

Ušijeme Vám zájazd na mieru podľa Vaších predstáv

Renomovaní partneri

Spolupracujeme s overenými a renomovanými partnermi

100% overené

Všetky zariadenia overené našimi delegátmi

24/7 servis

Non-stop klientsky servis v zahraničí pre zákazníkov RoyalTravel