Miláno a Bergamo

PRIPRAVUJEME TERMÍN ZÁJAZDU

Program zájazdu

 • Deň 1: odlet z Viedne do Bergama - prehliadka romantického Bergama

  Odlet v poobedňajších hodinách z Bratislavy do Bergama. Po prílete transfer súkromným autobusom do hotela. V poobedňajších hodinách presun lanovkou alebo pešo do historického centra Bergamo. Prehliadku začneme na starom námestí, ktorému dominuje mestská veža. Presunieme sa k barokovej bazilike Santa Maria Maggiore. Neobídeme ani Caffe del Tasso, ktoré je staršie ako samotná Amerika. Prejdeme sa po miestnej promenáde, ktorú tvoria viac ako 50 metrov vysoké mestské hradby a ochutnáme tunajšie makové špeciality alebo zmrzlinu stracciatella, ktorá sa zrodila práve v Bergame. Koniec našej prehliadky ukončí 100 úderov na veži. Návrat do hotela. 

 • Deň 2: celodenná prehliadka historického Milána

  raňajky, po raňajkách presun na prehliadku historického Milána. Prehliadka Piazza Duomo so slávnou gotickou katedrálou Duomo. Ochutnáte jednu z najlepších káv či panettone v Miláne v pasáži Galleria Vittorio Emanuele II. V poobedňajších hodinách navšteva zámku Castello Sforzesco, najznámejšieho milánskeho rodu Sforzovcov . Na výzdobe interiérov pracovali aj osobnosti ako Leonardo da Vinci, Filarete, či Cesario Cesariano. Okrem iného sú tu uložené Da Vinciho písomnosti a zbierku sôch, z ktorých najhodnotnejšia je nedokončená Pieta Rondanini od Michelangela. Počas prehliadky nebude chýbať slávna budova opery La Scala, slávne paláce a kostoly. V podvečerných hodinách návrat do hotela.

 • Deň 3: park Sempione, svetové módne značky

  raňajky, presun do mesta umenia, dizajnu a svetovej módy Miláno.  Navštívite impozantný park Parco Sempione, s bohatou flórou, rybníkom s mostom Ponte delle Sirenette a fontánou. Milovníci panoramatických výhľadov môžu vystúpať na "železnú vežu" Torre Branca. Milovníci umenia a histórie zasa palác umenia, architektúry a dizajnu, či Víťazný oblúk Arco della Pace.  V obedňajších hodinách sa presunieme milánskeho Fashion distriktu, kde si prehliadnete obchody a butiky slávnych módnych značiek, možnosť nákupov. Individuálne voľno. 

 • Deň 4: odlet z Bergama do Viedne

  raňajky, presun na letisko, odlet z Bergama do Viedne, voliteľný transfer z Viedne do Bratislavy

Termíny a ceny

Je nám ľúto, ale momentálne nemáme v ponuke termín tohto zájazdu

Pomoc a podpora

Zavolajte nám

0904 52 52 77

Napíšte nám

info@royaltravel.sk

Pondelok - Piatok 09:00 - 17:00

Podobné zájazdy

Najobľúbenejší zájazd
 • Viedeň | 5 dní
  Konečná cena 549,00
 • Poznávacie zájazdy
 • Viedeň | 5 dní
  Konečná cena 549,00
 • Poznávacie zájazdy

Copyright © 2022 Royal Travel. All Rights Reserved