Ischia a Capri - perly Tyrhénskeho mora

Program zájazdu

 • Deň 1: odlet na Ischiu - Porto Ischia - pastelové Sant' Angelo - starobylé Forio

  voliteľný transfer z Bratislavy na letisko Schwechat Viedeň, odlet do Neapolu. Po prílete transfer súkromným autobusom do prístavu, presun trajektom na vulkanický ostrov Ischia, prezývaný „zelený ostrov“.  Poldenný výlet súkromným autobusom, počas ktorého navštívime Porto Ischia. Následne sa presunieme do prekrásneho letoviska - Sant' Angelo. Navštívime námestie Trofa, staré rybárske domčeky v pastelových farbách a úzke uličky s butikmi, obchodíkmi s ručne robenou keramikou a bižutériou, kaviarne a reštaurácie. Odjazd do hotela s bazénmi s minerálnou vodou v blízkosti pláže, ubytovanie. Podvečerná prechádzka rybárskym mestečkom Forio s filmovým kostolíkom Santa Maria del Soccorso. Forio obľubovali P. Neruda, Elizabeth Taylorová či J. Kennedyová. Do dnešných dní si zachovalo pôvodný starobylý ráz so stredovekými uličkami lemovanými pestrofarebnými fasádami domov, kaplnkami a kostolmi. Návrat do hotela. 

   

   

  Pozrieme si slávny Aragónsky hrad, ktorý je postavený na samostatnom ostrovčeku, ktorý je s pevninou spojený mostom. V stredoveku nedobytná pevnosť a útočisko pred nájazdmi barbarov, dnes hlavná atrakcia ostrova. V podvečerných hodinách príjazd do hotela, ubytovanie, voľný program.

 • Deň 2: termálny park Negombo alebo relax v termálnom bazéne a na pláži

  raňajky, voľný program na kúpanie na najkrajších plážach ostrova, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hotela, alebo relax v hotelovom minerálnom bazéne. Možnosť návštevy termálneho parku Negombo, ktorý sa nachádza priamo na pláži v prírodnej zátoke San Montano. Park Negombo bol navrhnutý tak aby spájal mimoriadne terapeutické vlastnosti termálnych vôd so zábavným a zdravým pobytom. Počas pobytu si môžete užiť niekoľko druhou sáun, masáže, aerosóly, inhalácie, termálne bazény s hydromasážnymi tryskami, ktoré sú určené na regeneráciu organizmu.
   

 • Deň 3: celodenný výlet na ostrov Capri

  Raňajky, transfer súkromným autobusom do prístavu, presun trajektom na celodenný výlet na ostrovov v Tyrhénskom mori - Capri, ktorý je prirovnávaný k rajskej záhrade, kde slnko svieti 365 dní v roku. Navštívime nádherné Augustové záhrady s výhľadom na symbol ostrova Faraglioni, Anacapri s horou Monte Solaro a ostane nám čas na posedenie pri dobrom jedle, vínku, káve, či na kúpanie. Odchod trajektom späť na ostrov Ischia. Návrat súkromným transferom do hotela, voľný program. 

 • Deň 4: termálny park Poseidon alebo relax v termálnom bazéne a na pláži

  raňajky,voľný program na kúpanie na najkrajších plážach ostrova, ktoré sa nachádzajú v blízkosti hotela, alebo relax v hotelovom minerálnom bazéne. Možnosť návštevy najznámejšieho termálneho parku - Poseidonove záhrady. Je to najnovší a najväčší termálny park s rozlohou 8000 m2, v ktorom nájdete niekoľko minerálnych i termálnych bazénov, pričom každý z nich má inú teplotu vody. 

 • Deň 5: staroveké kúpele - Vlia Arbusto - sopečný hríb - Aragónsky hrad - odlet z Neapolu

  raňajky, poldenný výlet súkromným autobusom. Navštívime Cassamicciola Terme, kde sa nachádzali pravdepodobne najstaršie kúpele na ostrove. Lacco Ameno, najmenšia obec ostrova s dejinami siahajúcimi až do staroveku. Históriu ostrova mapuje múzeum - Villa Arbusto, kde sa nachádza slávny Nestorov pohár.  Pozrieme si Sopečnatú vyvreninu v mori, ktorá je prezývaná „Fungo“ - hríb. Traduje sa, že ak sa pred ňou vyfotí zamilovaný pár, zostanú spolu šťastní až do smrti. Na záver nášho výletu navštívime Ischia Ponte. Pozrieme si slávny Aragónsky hrad, ktorý je postavený na samostatnom ostrovčeku, spojený s pevninou mostom. V stredoveku nedobytná pevnosť a útočisko pred nájazdmi barbarov, dnes hlavná atrakcia ostrova. Súkromný transfer do prístavu. Odchod trajektom do Neapolu. Súkromný transfer na letisko. Večerný odlet do Viedne.

Termíny a ceny

Je nám ľúto, ale momentálne nemáme v ponuke termín tohto zájazdu

Pomoc a podpora

Zavolajte nám

0904 52 52 77

Napíšte nám

info@royaltravel.sk

Pondelok - Piatok 09:00 - 17:00

Podobné zájazdy

Najobľúbenejší zájazd
 • Viedeň | 5 dní
  Konečná cena 549,00
 • Poznávacie zájazdy
 • Viedeň | 5 dní
  Konečná cena 549,00
 • Poznávacie zájazdy

Copyright © 2022 Royal Travel. All Rights Reserved