Tajomná Sicília - letecky

ITTaliansko - Sicília

Lokalita: Sicília
Strava: Raňajky
Spôsob dopravy: Letecká

Cena za osobu: 508,00 €

Spoznajte starobylé Erice, metropoly Palermo a Trapani, katedrálu v Monreale, vínom preslávenú Marsalu, vrak kartáginskej lode, Egadské ostrovy s pravekou jaskyňou a majákom, soľné panvy, grécky amfiteáter v Segeste a mnoho ďalšieho.
Poďte s nami objavovať Sicíliu :-)

Popis

Program zájazdu:

1. deň:
Odlet z Bratislavy, v poobedňajších hodinách prílet na letisko v Trapani, odkiaľ sa presunieme transferom na prehliadku starobylého mesta Erice. Historické centrum mesta je rozložené na strmom kopci, ktorý je prezývaný „orlím hniezdom“. Vytvára ho stredoveká pevnosť s hradom Castello Normanno, kostol Santa Maria della Assunta, brána Porta Trapani a niekoľko starovekých uličiek s kamennými budovami, ktoré sú plné obchodíkov so suvenírmi. Z hradieb pevnosti je nádherný výhľad na okolie. Následne sa vydáme objavovať tajomstvá metropoly Sicílie - Palermo (transfer do Palerma), kde sa vo večerných hodinách ubytujeme, následne voľný program.

2. deň:
Raňajky. Po raňajkách absolvujeme pešiu prehliadku Palerma, ktoré je preslávené Donom Corleonem a natáčaním kultového filmu „Krstný otec“, ale aj pestrou históriou. Stopy tu zanechali Gréci, Rimania, Arabi, či viaceré európske kráľovské rody. Počas prehliadky si pozrieme: námestie Quattro Canti, fontánu „hanby“ zo 16. stor., tretie najväčšie operné divadlo v Európe Teatro Massimo, Normanský palác s kaplnkou Cappella Palatina, kláštor kapucínov (Convento dei Cappuccini) pod ktorým sa nachádzajú rozsiahle katakomby, či prekrásnu katedrálu, na ktorej sa odrážajú dejiny tohto regiónu a iné. Po prehliadke mesta odchod z Palerma a návšteva jedinečnej katedrály v Monreale z 12. stor., ktorá je najvýznamnejšou normanskou pamiatkou celej Sicílie. Každý kúsok steny zaberá mozaika (napr. známa stavba Noemovej archy). Z veže katedrály je prekrásny výhľad na zátoku Conca d´Oro. V podvečerných hodinách transfer do vínom presláveného mesta Marsala - „božský prístav“, kde strávime príjemný večer. Synonymom mesta Marsala sú sladké dezertné vína a vinárničky na každom rohu. Nocľah.

3. deň
Raňajky, návšteva múzea Museo Archeologico, kde si prezrieme jedinečný zrekonštruovaný vrak lode flotily Kartága potopenej pred 3 000 rokmi v bitke s Rimanmi. Následný transfer na trajekt na Egadské ostrovy (pešia prehliadka), ktoré sú známe krištáľovo čistým morom a romantickými zákutiami. Najčastejším spôsobom obživy miestnych ľudí je ešte stále rybolov (tuniaky). Navštívime ostrov Levanzo s jaskyňou Grotta Genovese s paleolitickými grafitmi pravekých ľudí z Doby ľadovej a maják Faro di Capo Grosso. Taktiež sa budete mať možnosť okúpať v tyrkysovej zátoke Cala Tramontana. V podvečerných hodinách transfer na ubytovanie v Trapani. Prehliadka mesta pretkaného nábrežiami, zvyškami opevnení a množstvom historických kostolov, z ktorých najväčšia je katedrála San Lorenzo. Nachádzajú sa tu aj zvyšky opevnenia Torre di Ligny. Nocľah.

4. deň
Raňajky, transfer na soľné panvy Saline, následná návšteva majestátneho dórskeho chrámu Tempio di Segesta a pozostatkov rímskeho divadla. Okrem chrámu a divadla sa tu nachádzajú ruiny pôvodného mesta. V podvečerných hodinách transfer na letisko v Trapani, odlet do Bratislavy.

*Zmena programu vyhradená.UBYTOVANIE:

Hotel Izola Di Mozia Marsala ***
Hotel sa nachádza v blízkosti prírodnej rezervácie a len 500 m od múzea Saline Marsala. Hotel je obklopený peknou záhradou, nachádza sa tu vonkajší bazén. Večere pri živej hudbe priamo v hoteli. K dispozícii Wi-Fi zdarma. Klimatizované izby sú vybavené TV, chladničkou a vlastnou kúpeľňou. Niektoré izby majú vlastný balkón a iné zas výhľad na more. 


Hotel Maccotta Trapani **+
Hotel sa nachádza priamo v historickom centre mesta Trapani. Ponúka bezplatné Wi-Fi, recepciu, bar a automat na nápoje. Klimatizované izby sú zariadené v jednoduchom stredomorskom štýle. Vybavené sú TV, vlastnou kúpeľňou, niektoré balkónom. Raňajky sú podávané formou bufetu. 

 

Cena zahŕňa:
• leteckú dopravu Bratislava - Trapani - Bratislava
• letiskové a palivové príplatky
• 1 x príručnú batožinu do 10 kg (55 x 40 x 20 cm)
• 1 x príručnú batožinu do 5 kg (35 x 20 x 20 cm)
• 3 x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s vlastnou kúpeľňou
• 3 x raňajky
• služby slovenského sprievodcu CK
• prehliadka podľa programu bez vstupov
• poistenie insolventnosti CK


V cene nie je zahrnuté:
• doplatok za autokarovú dopravu po Sicílii 79 €
• prípadný príplatok za jednolôžkovú izbu (individuálne)
• komplexné cestovné poistenie (možnosť zabezpečiť v CK)
• batožina do podpalubia 15 kg (individuálne)
• vstupy do pamiatok a pod. (individuálne)

Orientačné ceny vstupov:
• katakomby kapucínov - Catacombe dei Padri Cappuccini 5 €
• kráľovský palác - Palazzodei Normanni s kaplnkou - Cappella Palatina 8,5 €, študenti do 25 rokov 6,50 €
• katedrála sv. Rozálie a múzeum Museo Diocesano 5 €
• trajekt na Egadské ostrovy 15 €, Segesta 3 - 6 €

 

 

Cena pobytu platí pri obsadení izby minimálne dvoma osobami.

 

Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný doklad (cestovný pas alebo občiansky preukaz), ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu. Inú, ako Slovenskú štátnu príslušnosť alebo národnosť je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu. 

Lokalita

Sicília

Sicília je najväčší taliansky ostrov, ktorý preslávili nielen Cosa Nostra, či Krstný otec, ale hlavne úžasné exkurzie do histórie a kryštálovo čisté more. Objavte spolu s nami krásy západnej Sicílie, kde život ešte stále plynie pomaly.
Navštívte hlavnú metropolu Sicílie – Palermo, ktorú spoznáme nielen z jej noblesnej stránky, nádhernú Katedrálu v Monreale, starobylý grécky monument Segesta, soľné panvy pri Marsale, ako aj samotnú vínom preslávenú Marsalu. Prezrieme si tiež zrekonštruovaný vrak lode flotily Kartága, či Egadské ostrovy, kde zavítame do jaskyne s paleolitickými grafitmi pravekých ľudí z Doby ľadovej. Neopomenuteľnou súčasťou zájazdu je aj možnosť kúpania v tyrkysovo modrom mori.

Termíny a ceny

Základná cena Počet MJ Katalógová cena Akciová cena Cena spolu
Cena za osobu Osoba 690,00 € 429,00 € 858,00 €
Povinné príplatky Počet MJ Katalógová cena Akciová cena Cena spolu
Autokarová doprava Osoba 79,00 € 79,00 €
Nepovinné príplatky Počet MJ Katalógová cena Akciová cena Cena spolu
KCP Union (A1) Osoba 5,60 € 0,00 €
obsadenie zájazdu 1 osobou Osoba 90,00 € 0,00 €

Nástup: Bratislava

Cena zájazdu: 0,00 €

Mapa lokality

Taliansko, Sicília

Podobné zájazdy

-32 % Odporúčame
Neapol Capri Vezuv Pompeje Taliansko, Neapol, Capri 365,00 € 247,00 €
Konečná cena zájazdu
-38 % Odporúčame
Madrid – metropola umenia, flamenca a toreádorov Španielsko, Madrid 690,00 € 429,00 €
Konečná cena zájazdu

Zájazdy na kľúč

Ušijeme Vám zájazd na mieru podľa Vaších predstáv

Renomovaní partneri

Spolupracujeme s overenými a renomovanými partnermi

100% overené

Všetky zariadenia overené našimi delegátmi

24/7 servis

Non-stop klientsky servis v zahraničí pre zákazníkov RoyalTravel