Zlatý okruh Srí Lankou

LKSrí Lanka -

Lokalita:
Strava: Polpenzia
Spôsob dopravy: Letecká

Cena za osobu: 1 235,00 €

Perla Indického oceánu - Tajomná Srí Lanka
Sloní sirotinec, posvätná Dambulla so sochami Budhu, pevnosť v oblakoch Sigiriya, jazda na slonovi, kráľovský palác, nádherné vodopády a čajové plantáže, dobrodružné jeep safari, panoramatická jazda vlakom a mnoho ďaľšieho...

Popis

16.10.-26.10.2019

Program zájazdu:

1.deň     
Odlet z Bratislavy v poobedňajších hodinách   

2. deň
Prílet do Colombo v skorých ranných hodinách, uvítanie, následne presun do Pinnawele, kde návštívime Sloní sirotinec, v ktorom budete k týmto majestátnym zvieratám bližšie, ako kedykoľvek pred tým. K sirotincu neodmysliteľne patrí kúpanie slonov v rieke, či kŕmenie malých sloníčat mliekom. V poobedňajších hodinách presun na hotel, oddych s možnosťou kúpania v bazéne alebo tradičná ajurvédska masáž v tom naj centra široko ďaleko, večera a nocľah.

3. deň   
Raňajky, odjazd na legendami opradený ôsmi div sveta Sigiriya (UNESCO)  pripomínajúcu pevnosť v oblakoch , z ktorej sa nám naskytne dych vyrážajúci výhľad na okolitú prírodu, vodné nádrže a záhrady. Zastavíme sa aj v rezbárskej továrni, kde uvidíme prácu a výrobky šikovných tradičných remeselníkov. Možnosť  jazdy na slonovi, čo by pri návšteve Srí Lanky nemalo chýbať. Popoludní sa vydáme na safari dobrodružstvo na džípoch, kde na vlastné oči uvidíte nespočetné množstvo divokých zvierat a krásnu prírodu- Minneriya Národný park. Transfer do hotela, večera a nocľah. 

4. deň   
Raňajky, vyberieme sa na posvätné miesto Dambulla (UNESCO), kde vzhliadneme 5 skalných jaskynných chrámov pokrytých maľbami budhistických mníchov (najväčšia plocha s maľbami na svete) a viac ako 150 sôch Buddhu. Medzi najväčšie skvosty ale patrí 14 metrová socha Buddhu vytesaná do skalyPopoludní navštívime druhé kráľovské mesto Polonnaruwa (UNESCO), kde si prezrieme ruiny Kráľovského paláca, chrámov, lotosové kúpele a svetoznámy komplex Gal Viharaya 4 sôch Buddhu vytesaných priamo do skaly. Vo večerných hodinách transfer na ubytovanie, večera a nocľah.

5. deň 
Raňajky, navštívime čarovnú záhradu korenia v Matale. Omámi vás všade prítomná vôňa korení, škorice a byliniek. Miestny obchodníci vás zasvätia do tajov bilín a ajurvédskych liečiv, ochutnáte tiež skvelý bylinkový čaj. Po ceste uvidíte aj pestrofarebný Hinduistický Chrám. V obedňajších hodinách presun do posledného kráľovského mesta Kandy (UNESCO).  Ešte stále sa tu dodržiavajú budhistické tradície a nájdeme tu množstvo kláštorov a svätýň.
Vyskúšate si typický Srí Lansky odev pre ženy saree a pre mužov sarong a urobíme vám pekné fotky na pamiatku. Večer budete svedkami predstavenia tradičných Kandyjských tancov s ohňovou šou. Po predstavení návšteva napojsvätnejšieho buddhistického chrámu Buddhovho Zubu ktorý ukrýva jednu z najposvätnejších relikvií, (tzv. Budhov zub). Vo večerných hodinách transfer do hotela, večera a nocľah. 

6. Deň 
Raňajky, v ranných hodinách návšteva Kráľovskej botanickej záhrady (Peradeniya) s rozlohou 147 akrov, ktorá vznikla v 14. storočí ako záhrada kráľov v Kandy. Nachádza sa tu viac ak 5 000 druhov rastlín, medzi ktoré patria rôzne druhy exotických stromov, kvetov, dom orchideí, palmový chodník, či obrovské kokosy. Následne sa vydáme na jednu z najkrajších ciest vlakom na svete do Nuwara Eliya. Cesta vlakom otvára fascinujúci výhľad na malebnú scenériu krajiny, svieže zelené čajové plantáže, kopce a údolia. Pár hodinová cesta typickým miestnym vlakom plným domácich ľudí je ozaj zážitok (I. trieda). Po príchode do horského mesta Nuwara Eliya sa ubytujeme, voľný program. Večera a nocľah.

7. deň
Raňajky, presun cez čajové plantáže Nuwara Eliya, známej aj ako „malé Anglicko“ (najchladnejšie miesto na ostrove) do fabriky na výrobu čaju. Naskytne sa nám pohľad na nádherné kulisy hôr, vodopády a údolia s čajovými plantážami. Vysvetlíme si proces výroby čaju, samozrejmosťou je možnosť zakúpenia a ochutnávky originálneho cejlónskeho čaju. 
V poobedňajších hodinách ukončíme našu poznávaciu časť zájazdu a presunieme sa do plážového hotela Coco Royal Beach v Kalutara, kde si môžete vychutnávať oddych na pláži pri mori. Ubytovanie, večera a nocľah.

8. Deň 
Oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach s polpenziou

9. deň 
Oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach s polpenziou
 
10. deň 

Raňajky, oddych pri mori v hoteli Coco Royal Beach, poobede presun do hlavného mesta Colombo, prehliadka tradičnej i modernej časti s mrakodrapmi, Námestie Nezávislosti, Mestská Radnica, Beira jazero, promenádu Galle Face Green, možnosť nákupov a iné. Rozlúčková večera (v cene zájazdu) v najlepšom hoteli v meste. Presun na letisko. 

11. deň
V skorých ranných hodinách odlet z letiska Colombo,  prílet do Bratislavy v poobedňajších hodinách


* zmena programu vyrhadená

Cena zahŕňa:
- letecká doprava z Bratislavy
- strava v lietadle 
- príručná batožina do 7 kg
- batožina do podpalubia do 20 kg
- 8x hotelové ubytovanie (***/****)
- stravovanie formou Polpenzie
- 1x bonusová večera
- transfer letisko – hotel - letisko
- klimatizovaná autokarová doprava počas zájazdu
- miestny, slovensky hovoriaci sprievodca CK
- prehliadka podľa programu bez vstupov

Cena nezahŕňa:
- servisné poplatky – 350 Eur (povinné)
- cestovné víza – 35 Eur (povinné)
- vstupné sa platí na mieste (počas celého programu cca. 165 Eur)
- možnosť príplatku za All Inclusive (dobrovoľné)
- komplexné cestovné poistenie (dobrovoľné)


Predbežné letové časy: tam BA - Dubaj (prestup 1:10) - Colombo 13:30-22:15 , 23:25-5:25 hod. (Všetky časy sú mieste)
                                        
späť Colombo - Dubaj (prestup 3:55) - Bratislava 1:50-5:15, 9:10-12:40 hod. (Všetky časy sú mieste)

Najkratšie letové časy z Bratislavy na Srí Lanku (FlyDubai)

Ostatné informácie:
Ceny stravy v hotelovej reštaurácii Royal Beach Resort sa pohybujú v podobnej alebo nižšej cenovej hladine ako na Slovensku (viď. menu reštaurácie).  Možnosť absolvovať dodatočné fakultatívne výlety do mesta Galle a na korytnačiu farmu. 
Pre pohodlie klientov je počet skupiny obmedzený na max. 20 miest na jeden termín. 
Cena pobytu platí pri obsadení izby minimálne dvoma osobami.
Ubytovanie - Coco Royal Beach  -  http://www.royaltravel.sk/tour/default/5004   

Podmienky zájazdu:
Pre účasť na zájazde je potrebný cestovný pas, ktorého platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príjazde zo zájazdu. Na zájazd sú potrebné víza, ktoré zabezpečuje CK. Pre splnenie vízovej povinnosti nesmie cestujúci navštíviť Srí Lanku za posledných 12 mesiacov. Inú, ako Slovenskú štátnu príslušnosť alebo národnosť je potrebné nahlásiť pri rezervácii zájazdu. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená. Pokyny k zájazdom sa zasielajú min. 7 dní pred odjazdom na e-mail objednávateľa.

Predzmluvné informácie k zájazdu:
Kombinácia týchto ponúkaných služieb cestovného ruchu predstavuje zájazd podľa zákona č. 170/2018 Z. z. o zájazdoch, spojených službách cestovného ruchu, niektorých podmienkach podnikania v cestovnom ruchu a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 170/2018 Z. z.“).
Vzťahujú sa na Vás všetky práva vyplývajúce zo zákona č. 170/2018 Z. z., ktoré sa vzťahujú na zájazdy. Naša spoločnosť Royal Travel Group s.r.o., IČO: 50 516 493, Dunajská 4, 811 08 Bratislava (ďalej len „cestovná kancelária“) je plne zodpovedná za riadne poskytnutie zájazdu.
Okrem toho ako cestovná kancelária sme v súlade so zákonom chránení, ak ide o refundáciu Vašich platieb a ak je súčasťou zájazdu preprava, ak ide o zabezpečenie Vašej repatriácie, pre prípad, že sa dostaneme do úpadku. Ďalšie informácie o základných právach podľa zákona č. 170/2018 Z. z. nájdete na nasledujúcom odkaze https://www.royaltravel.sk/media/predzmluvne_informacie_SriLanka_11dni.pdf

realizované termíny:
15.10. - 25.10. 2016 - vypredané                  
18.11. - 28.11. 2016 - vypredané                   
8.4. - 18.4. 2017 - vypredané                        
4.4. - 14.4. 2017 - vypredané                       
14.10. - 24.10. 2017 - vypredané                 
17.4. - 27.4. 2018 - vypredané                       
17.4. - 27.4. 2018 - vypredané                       
16.10. - 26.10.2018 - vypredané                    
13.3.-22.3.2019 - vypredané 

Lokalita

Srí Lanka

Perla Indického oceánu právom označovanú za jednu z najkrajších krajín sveta. Tunajšia fauna, flóra a kultúra dych vyrážajúca kultúra si prívlastok "naj" určite zaslúžia. Len málo miest na svete mať toľko pamiatok a miest zapísaných v svetovom dedičstve UNESCO (osem) na tak malom priestore. Na ostrove sa nachádza viacero národných parkov v ktorých možno pozorovať slony, leopardky, vodné byvoly, medvede, krokodíly, opice či vzácne druhy vtáctva. Ostrov je pretkaný dažďovými pralesmi, kopcami s čajovými plantážami a oslnivo bielymi piesočnatými plážami. Máte tiež možnosť kvalitného potápania či surfingu. Okrem poznávania sa môžete nechať pohltiť aj meditáciou v 2000 rokov starom chráme, či tunajšími kultúrnymi zvykmi vyznávajúcimi mier a šťastie. 

Hlavné mesto Kolombo, majoritné náboženstvo budhizmus. Úradným jazykom je tamilčina a sinhálčina, v letoviskách sa dorozumiete anglicky.
Časový posun: letný čas + 3,5 hod., zimný čas + 4,5 hod.

Mapa lokality

Srí Lanka,

Zájazdy na kľúč

Ušijeme Vám zájazd na mieru podľa Vaších predstáv

Renomovaní partneri

Spolupracujeme s overenými a renomovanými partnermi

100% overené

Všetky zariadenia overené našimi delegátmi

24/7 servis

Non-stop klientsky servis v zahraničí pre zákazníkov RoyalTravel