Sicília - veľký okruh

Veľký okruh Sicíliou - poznávací zájazd letecky z Bratislavy. Staňte sa na týždeň domácim Sicílčanom a objavte tajomstvá ostrova. Vychutnajte si najznámejšie pamiatky Sicílie. Čakajú vás aktívne sopky na Liparských ostrovoch, mohutná Etna, Údolie Chrámov, čarovná Taormina, nádherné Egadské ostrovovy s pravekými kresbami, starobylé Erice, Palermo a Corleone, katedrála v Monreale, soľné panvy, najúchvatnejšie sicílske hrady a chrámy a svätine, 3500 m2 starobylej rímskej mozaiky a mnoho ďaľšieho. UVÁDZAME KONEČNÉ CENY ZÁJAZDOV. JEDINEČNÁ PONUKA ! Len 20 miest k dispozícii.

Program zájazdu

 • Deň 1: odlet z Bratislavy - celodenný BUS výlet - víno, soľ a štipka histórie

  Odlet z Bratislavy na Sicíliu v ranných hodinách. Po prílete prevzatie batožiny a transfer súkromným autobusom na soľné panvy SalineV poobedňajších hodinách presun súkromným autobusom na prehliadku starobylého mesta Erice. Historické centrum mesta je rozložené na strmom kopci, ktorý je prezývaný „orlím hniezdom“. Vytvára ho stredoveká pevnosť s hradom Castello Normanno, kostol Santa Maria della Assunta, brána Porta Trapani a niekoľko starovekých uličiek s kamennými budovami, ktoré sú plné obchodíkov so suvenírmi. Z hradieb pevnosti je nádherný výhľad na okolie. V podvečerných hodinách transfer súkromným autobusom do hotela v historickom centre prímorského mesta Trapani. Voľný program, možnosť večernej návštevy promenády plnej reštaurácií, barov a obchodíkov, kde si vychutnáte miestne špeciality. 

 • Deň 2: celodenná plavba na Egadské ostrovy - praveká jaskyňa - maják - kúpanie

  Raňajky,  krátky peší presun do prístavu, celodenná plavba na Egadské ostrovy, ktoré sú známe krištáľovo čistým morom a romantickými zákutiami. Najčastejším spôsobom obživy miestnych ľudí je ešte stále rybolov. Na jeepoch navštívime jaskyňu s paleolitickými grafitmi pravekých ľudí z Doby ľadovej a maják Faro di Capo Grosso. Taktiež sa budete mať možnosť okúpať v tyrkysovej zátoke Cala Tramontana, či ochutnať najlepšieho tuniaka na Sicílii. Po prehliadke a oddychu návrat do prístavu a presun do hotela v historickom centre. V prípade časových možností podvečerná prehliadka Trapani, mesta pretkaného nábrežiami, zvyškami opevnení a množstvom historických kostolov, z ktorých najväčšia je katedrála San Lorenzo. 

 • Deň 3: celodenný BUS výlet - Catania - mozaiková Enna - Údolie chrámov

  Raňajky, transfer súkromným autobusom do Údolia Chrámov pretkaného gréckou a rímskou mytológiou. Navštívime najstaršie chrámy a svätyne staroveku. Následne sa presunieme súkromným autobusom na prehliadku mestečka Enna nazývaného aj "ombelico" - pupok Sicílie. Navštívime hrad Lombardia, ktorý je najvyšším miestom na Sicílii. Nebude chýbať prehliadka honosnej starovekej rímskej vily zo 4. storočia s nádhernými mozaikami s rozlohou 3500 m2 v Piazza Armerina. V podvečerných hodinách príjazd do hotela v historickom srdci mesta Catania. Možnosť večernej prechádzky mestom s našim sprievodcom, objavíte skryté perly mesta.

 • Deň 4: celodenný BUS výlet - sopka Etna a romantická Taormina - relax na pláži

  Raňajky, presun súkromným autobusom na najmohutnejšiu činnú sopku v Európe - Etna, ktorá vďaka svojej aktivite neustále narastá a dnes sa týči úctihodných 3 330 m.n.m. Je to jedno z mála miest v Európe, kde máte možnosť dotknúť sa lávových kameňov, či ucítiť na vlastnej koži teplo lávy ukrývajúcej sa v hlbinách sopky. Na sopku sa vyveziete lanovkou a ďalej môžete v prípade záujmu pokračovať terénnym minibusom. V poobedňajších hodinách presun súkromným autobusom do presláveného mesta Taormina, ktorá patrí k najstarším, najkrajším a najvyhľadávanejším miestam Sicílie. Prezriete si dominanty mestečka - antické divadlo, korzo Umberto a námeste 9. apríla nad ktorými sa týči stará pevnosť, kostol sv. Kataríny. Nebudú chýbať ani nádherné výhľady na Jónske more a Etnu.V podvečerných hodinách presun súkromným autobusom do prímorského mestečka Milazzoubytovanie v tesnej blízkosti pláže obmývanej Tyrhénskym morom, podvečerný relax na pláži. 

 • Deň 5: celodenná plavba na Liparské ostrovy - činná sopka Stromboli a kúpele

  Raňajky, celodenný lodný výlet na Liparské ostrovy, ktoré majú vulkanický pôvod a do dnes sa tu nachádza jedna z mála činných sopiek v Európe. Erupcia sopky Stromboli, ktorá prebieha každých 15-30 minút je zážitkom na celý život. V prípade záujmu možnosť kúpania v sopečnom bahennom kúpeli, ktorý prelieči celé telo. Môžete sa taktiež okúpať v termálnom perličkovom kúpeli priamo v mori. Vďaka sírnym plynom je more v okolí ostrova vyhriate až na 30-35 °C. V podvečerných hodinách návrat loďou do prístavu a presun do hotela.

 • Deň 6: BUS výlet - degustácia vín -katedrála v Monreale - Corleone "v tieni mafie"

  Raňajky, transfer súkromným autobusom do Corleone, rodiska známych bosov mafie ako Tommy Gagliano, Gaetano Reina, Jack Dragna, Giuseppe Morello, či Salvatore Riina. Na motívy desaťročia trvajúcej vlády bossov z Corleone vznikol legendárny román a film Krstný otec s hlavnou postavou Vita Corleoneho. Po prehliadke Corleone sa presunieme transferom na degustáciu sicílskych vín. Po degustácii transfer k jedinečnej katedrále v Monreale z 12. stor., ktorá je najvýznamnejšou normanskou pamiatkou celej Sicílie. Každý kúsok steny zaberá mozaika (napr. známa stavba Noemovej archy). Z veže katedrály je prekrásny výhľad na zátoku Conca d´Oro.V podvečerných hodinách príjazd do hotela v centre Palerma. 

   

 • Deň 7: prehliadka Palermo a Krstný otec

  Rňajky, pešia prehliadka mesta Palermo, ktoré je preslávené Donom Corleonem, natáčaním kultového filmu „Krstný otec“ ale aj neslávnou sicílskou mafiou.
  Stopy tu zanechali Gréci, Rimania, Arabi, či viaceré európske kráľovské rody. Počas prehliadky si pozrieme: námestie Quattro Canti, fontánu „hanby“ zo 16. stor., tretie najväčšie operné divadlo v Európe Teatro Massimo, Normanský palác s kaplnkou Cappella Palatina, kláštor kapucínov (Convento dei Cappuccini) pod ktorým sa nachádzajú rozsiahle katakomby, či prekrásnu katedrálu, na ktorej sa odrážajú dejiny tohto regiónu a iné. Vo večerných hodinách návrat do hotela.

 • Deň 8: odlet zo Sicílie do Bratislavy

  Raňajky formou balíčku, súkromný transfer na lietisko a odlet v ranných hodinách do Bratislavy

Ubytovanie

Hotely - veľký okruh Sicíliou ***

Hotel President 3* - moderný hotel s 24 hodinovou recepciou, Wi-Fi zdarma, bazénom, slnečnou terasou, barom a reštauráciou. Izby sú vybavené klimatizáciou, TV, vlastnou kúpeľňou s toaletou, sušičom vlasov a toaletnými potrebami. Raňajky formou bufetu. 

Hotel Riviera Lido 3* - hotel situovaný tesne pri pláži oproti sopečným Liparským ostrovom. Hotel s 24-hodinovou recpeciou, Wi-Fi zdarma, reštauráciou s terasou s výhľadom na more. Izby sú vybavené klimatizáciou a balkónom, niektoré majú výhľad na more. 

Hotel Santasuzza 3* sa nachádza priamo v srdci mesta Catania v historickej budove. Hotel ponúka 24-hodinovú recepciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie, bar a reštauráciu. Nachádza sa v centre mesta pár minút chôdze od najznámejších pamiatok Catanie. Izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou, toaletou, balkónom, klimatizáciou a TV. Raňajky formou bufetu. Vedľa hotela sa nachádza najznámejšia cukráreň v meste. 

Hotel Aira 3* sa nachádza priamo v srdci historického centra Palerma. Ponúka bezplatné Wi-Fi, recepciu, bar. Hotel ponúka novo-zrekonštruované izby vybavené limatizáciou, TV, vlastnou kúpeľňou. Raňajky sú podávané formou bufetu. 

Doprava

letecká doprava
Predbežné letové časy:
Bratislava - Trapani 7:00 - 9:10 / Trapani - Bratislava 9:40 - 11:45 hod.
Trvanie letu: 2:10 hod.

Cena zahŕňa

 • letenka Bratislava - Trapani - Bratislava
 • servisné a palivové príplatky 
 • rezervácia seadiel v lietadle pri sebe
 • 1 x príručná batožina do 5 kg (40x30x20cm) 
 • 1 x veľká batožina do podpalubia 20 kg 
 • check-in leteniek 
 • 7 x ubytovanie v 3* hoteloch
 • 7 x bufetové raňajky
 • 1x riadená degustácia vín
 • výlety súkromným autobusom v rámci programu
 • služby slovenského sprievodcu CK
 • sprievodca je s vami počas celého zájazdu
 • prehliadky podľa programu bez vstupov
 • poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa

 • prípadné vstupy do múzeí a pamiatok
 • pobytová taxa (platí sa na mieste)

Orientačné ceny vstupov

lodný výlet Liparské ostrovy 40 €
trajekt na Egadské ostrovy 15 €
lanovka Etna 30 €
Údolie chrámov 10 €
 

spolu cca: 100 €

Termíny a ceny

Je nám ľúto, ale momentálne nemáme v ponuke termín tohto zájazdu

Dôležité informácie

 • Platný Občiansky preukaz / Pas min. 1 mesiac po zájazde
 • Pokyny k zájazdu sa zasielajú min. 7 dní pred odjazdom
 • Zmena programu, odletových časov vyhradená

Predzmluvné informácie

Pomoc a podpora

Zavolajte nám

0904 52 52 77

Napíšte nám

info@royaltravel.sk

Pondelok - Piatok 09:00 - 17:00

Podobné zájazdy

 • Viedeň | 5 dní
  Konečná cena 599,00
 • Poznávacie zájazdy
 • Viedeň | 5 dní
  Konečná cena 599,00
 • Poznávacie zájazdy
 • Viedeň | 5 dní
  Konečná cena 499,00
 • Poznávacie zájazdy

Copyright © 2022 Royal Travel. All Rights Reserved